Pasaulyje

2021.10.16 00:16

Įkalintos Čulcova ir Andrejeva pripažintos metų žurnalistėmis prestižiniame festivalyje „Prix Europa“

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.10.16 00:16

Baltarusijoje įkalintos kanalo „Belsat“ žurnalistės Darja Čulcova ir Kaciarina Andrejeva prestižiniame tarptautiniame žiniasklaidos festivalyje „Prix Europa“ pripažintos metų žurnalistėmis.

Jos buvo suimtos praėjusių metų lapkritį, iškart po to, kai tiesiogiai transliavo vadinamoje „Pokyčių aikštėje“ Minske vykusį taikų protestą. Joms skirtos dvejų metų laisvės atėmimo bausmės.

„Laimei kartkartėmis pasiekia žinios iš jas lankančių giminaičių apie tai, kaip jos gyvena. Keista, bet kartais pasiekia ir jų laiškai. Jos yra kalėjime, kurio reputacija nėra pati geriausia Baltarusijoje. Tačiau mums žinoma, kad jos dirba, siuva uniformas. Viena iš jų netgi nusprendė baigti kirpėjos kursus. Pasirodo, šiame kalėjime tai įmanoma.

Taigi jų nuotaika visai nebloga, iš to, ką žinome, jos nesigaili dėl savo poelgio. Man tai atrodo absoliučiai herojiška. Jų teigimu, netgi jei būtų žinojusios, kad atsidurs kalėjime, jos dar kartą vykdytų redakcijos duotą užduotį“, – pabrėžia „Belsat“ vyriausiosios redaktorės pavaduotojas Aleksejus Dikovickis.

„Prix Europa“ – vienas įtakingiausių ir didžiausių transliuotojų festivalių regione, kasmet Vokietijoje jis suburia per tūkstantį radijo, televizijos ir interneto profesionalų.

Šiemet geriausios Europos radijo dokumentikos kategorijoje buvo nominuota ir LRT RADIJO laidų kūrėjos Sigitos Vegytės dokumentika „Žmogus po skafandru“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt