Pasaulyje

2021.10.15 19:35

Graikija ir Malta nori teisės į veiksmingą sienų apsaugą ir migrantų išstūmimą

ELTA2021.10.15 19:35

Graikija ir Malta pasilieka teisę toliau veiksmingai saugoti savo sienas nuo neteisėtos migracijos ir siųsti migrantus atgal į jų kilmės šalis.

Tai po penktadienį Maltoje įvykusio susitikimo pareiškė už migraciją atsakingi abiejų šalių ministrai Notis Mitarachis ir Byronas Camilleris.

Abu ministrai reikalauja, kad naujuoju ES migracijos įstatymu, dėl kurio šiuo metu deramasi, būtų užtikrintas vienodas į ES atvykstančių migrantų paskirstymas, sakė N. Mitarachis.

„Naujasis Europos migracijos ir prieglobsčio paktas, dėl kurio deramasi, nėra išankstinė sąlyga priemonėms išorės santykių, sienų kontrolės ir grąžinimo srityse“, – pridūrė N. Mitarachis.

Ministras aiškiai neužsiminė apie vadinamuosius išstūmimus, kurie vyksta tarp Turkijos pakrantės ir Graikijos salų, Graikijos valdžios institucijoms tylint.

Pranešama, kad Graikijos vyriausybė pastaraisiais mėnesiais sustiprino savo pakrančių apsaugą prie sienos su Turkija. Laivai su migrantais ne kartą buvo priversti grįžti atgal į Turkiją.

Pagal tarptautinę teisę išstūmimas, išsiuntimas iš šalies prieš tai neišnagrinėjus prieglobsčio prašymo, laikomas neteisėtu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt