Pasaulyje

2021.10.15 11:50

Medvedevas žemino Ukrainos vadovus: „su vasalais nereikia derėtis“

LRT.lt2021.10.15 11:50

Ukrainos valdžia yra „vasalai“, leidiniui „Kommersant“ pareiškė buvęs Rusijos prezidentas, dabar einantis šalies Saugumo tarybos vicepirmininko pareigas Dmitrijus Medvedevas.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis siūlo Rusijos vadovui Vladimirui Putinui surengti susitikimą ir aptarti aneksuoto Krymo pusiasalio bei 7 metus tebesitęsiančio karo Ukrainos Rytuose klausimus. Kremlius atmeta tokį siūlymą ir pabrėžia, kad Krymo klausimo neaptarinės.

Dabar D. Medvedevas pareiškė, kad V. Zelenskis yra „silpnas“, „neišmanėlis“ ir „nepatikimas“, nors vardu Ukrainos vadovo nevadino. Anot buvusio Rusijos prezidento, Ukraina yra „visiškai priklausoma“ nuo JAV.

„Kaip gali su juo derėtis ir susitarti? (...) Mums derėtis su vasalais nėra jokio tikslo“, – aiškino D. Medvedevas, kurį cituoja „The Moscow Times“.

Buvęs Rusijos prezidentas apkaltino Ukrainos vadovą tariamai bendradarbiaujant su neonacių grupėmis, esą tai itin gėdinga dėl V. Zelenskio žydiškų šaknų. Įrodymų, kaip V. Zelenskis bendradarbiauja su tariamomis tokiomis grupėmis, D. Medvedevas nepateikė.

Anot D. Medvedevo, Rusija „moka laukti, nes (rusai) yra kantrūs žmonės“ – todėl Maskva lauks, kol V. Zelenskį Kijeve pakeis „protingi“ žmonės.

Kremlius sakė, kad D. Medvedevo žodžiai „atitinka“ Rusijos požiūrį į Ukrainos vadovybę, rašo „The Moscow Times“.

Rusija 2014 metais aneksavo Ukrainos Krymo pusiasalį ir pradėjo karinę agresiją Ukrainos rytuose, kur vadovauja ir remia separatistus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt