Pasaulyje

2016.10.23 15:31

Irako parlamentas netikėtai uždraudė alkoholį

BNS 2016.10.23 15:31

Irako parlamentas, šeštadienį priėmęs netikėtą sprendimą uždrausti pardavinėti, importuoti ir gaminti alkoholį, tokiu sprendimu greičiausiai sukels kai kurių mažumų pasipiktinimą, bet įsiteiks įtakingoms religingoms partijoms.

Šio draudimo šalininkai teigia, kad jis yra įtvirtintas konstitucijoje, kuri draudžia bet kokį įstatymą, prieštaraujantį islamui.

Tačiau kai kurie oponentai ginčijasi, jog šis draudimas pažeidžia tą pačią konstituciją, kuri užtikrina tradicijų laikymosi laisvę religinėms mažumoms.

Anot vieno parlamento nario ir pareigūno, minėtas draudimas buvo paskutinis prie įstatymo projekto dėl savivaldybių pridėtas punktas, kuris prieš draudimą nusiteikusią pusę užklupo nepasirengusią.

„Šiandien buvo priimtas įstatymas ir jo 14 straipsnis draudžia importuoti, gaminti ir pardavinėti bet kokį alkoholį“, – šeštadienį naujienų agentūrai AFP sakė Yonadamas Kanna, veteranas krikščionis parlamento narys.

„Už šio įstatymo pažeidimą numatoma nuo 10 mln. iki 25 mln. dinarų (nuo 7,3 tūkst. iki 18,3 tūkst. eurų) bauda“, – sakė jis.

Y. Kanna pareiškė skųsiąs įstatymą federaliniam teismui.

Irako restoranuose ir viešbučiuose retai siūloma alkoholio, tačiau jo vartojimas yra gana plačiai paplitęs, ypač Bagdade, kur galima rasti nedidelių parduotuvių, pardavinėjančių alkoholinius gėrimus.