Pasaulyje

2021.10.15 07:59

Naujausia informacija. Artėjant gripo sezonui, ES įspėja dėl dvigubos epidemijos

atnaujinta 20.38
ELTA, BNS2021.10.15 07:59

Artėjant gripo sezonui, Europos Komisija ragina skiepytis.

„Esame pereinamajame laikotarpyje iš rudens į žiemą, metų laiką, kai daugėja kvėpavimo takų susirgimų, įskaitant sezoninį gripą ir, žinoma, COVID-19. Todėl turime neleisti mūsų sveikatos sistemoms perkaisti“, – penktadienį Briuselyje pareiškė sveikatos reikalų komisarė Stella Kyriakides.

Ji pažymėjo, kad COVID-19 rizikos grupės yra labiausiai pažeidžiamos ir dėl gripo. „Kai cirkuliuos abu virusai, turime neleisti kilti galimai dvigubai epidemijai – COVID-19 ir gripo“, – kalbėjo komisarė.

Anot jos, vakcinacijos nuo gripo apimtys šalyse narėse „labai“ skiriasi. „Kai kuriose valstybėse paskiepyta beveik 70 proc. visų senjorų, kitose tuo tarpu – nė 10 proc.“, – sakė S. Kyriakides.

Atnaujinta 19.26

Italijoje įsigalioja reikalavimas turėti žaliąjį pasą – jis privalomas visiems dirbantiems

Penktadienį Italijoje įsigalioja naujos kovos su COVID-19 priemonės – nuo šiol kiekvienas darbuotojas privalo turėti vadinamąjį „žaliąjį leidimą“, rodantį, kad asmuo yra pilnai paskiepytas, pasveikęs arba jo COVID-19 testas yra neigiamas.

Šios naujos priemonės, paveiksiančios maždaug 23 milijonus privataus ar viešojo sektoriaus darbuotojų visoje Italijoje, vertinamos prieštaringai ir sulaukė tam tikro pasipriešinimo. Kritikai agitavo prieš šias priemones, įvedamas siekiant toliau mažinti COVID-19 ribojimus.

Romos policija suėmė 12 žmonių, įskaitant du kraštutinių dešiniųjų partijos lyderius, kai prieš savaitę protestai prieš koronaviruso ribojimus virto rimtomis riaušėmis. Penktadienį sostinėje planuojama nauja demonstracija, o šalies šiaurėje esančio Triesto uosto darbuotojai ketina blokuoti uostą.

Valdžios institucijos tvirtina, kad kino teatrams, teatrams ir koncertų salėms bus leista vėl veikti 100 proc. pajėgumu, jei lankytojai turės žaliuosius pasus.

Žaliojo leidimo taisyklės skirtos tam, kad žmonės nepasigautų COVID-19 darbe ir jiems nereikėtų kolektyviai karantinuotis.

„Įmonėms ir darbuotojams žaliasis pasas didina saugumą darbo vietoje ir garantuoja gamybą“, – dpa sakė darbdavių organizacijos „Confindustria“ viceprezidentas Maurizio Stirpe.

Įmonėms, kurios neužtikrins, kad jų darbuotojai turi žaliuosius pasus, gresia baudos iki 1000 eurų. Žaliasis leidimas jau naudojamas keliuose kituose sektoriuose, pavyzdžiui, mokyklose ir sveikatos priežiūros sistemoje.

Iš viso 85 proc. vyresnių nei 12 metų italų buvo skiepyti bent vieną kartą.

Atnaujinta 19.26

JAV atvers sienas paskiepytiems keliautojams nuo lapkričio 8 dienos

JAV lapkričio 8 dieną vėl atvers savo sausumos ir oro sienas lankytojams iš užsienio, paskiepytiems nuo COVID-19. Taip bus atšauktas daugiau nei 18 mėnesių trukęs draudimas atvykti iš daugelio pasaulių šalių, dėl kurio buvo išskirtos šeimos, sutriko turizmas ir kilo įtampa diplomatiniuose santykiuose.

Sprendimas sušvelninti apribojimus buvo priimtas „atsižvelgiant į visuomenės sveikatą, griežtai ir nuosekliai“, – „Twitter“ tinkle, paskelbdamas apie naująją politiką, sakė Baltųjų rūmų spaudos sekretoriaus padėjėjas Kevinas Munozas.

Pasak jo, „pranešimas ir data taikomi tiek tarptautinėms kelionėms lėktuvu, tiek kelionėms sausuma“.

Naująją politiką greitai pasveikino Europos Sąjungos ambasadorius JAV Stavrosas Lambrinidis, pavadinęs ją „svarbia ir labai sveikintina naujiena“, ir „Twitter“ tinkle parašė, kad tikimasi sulaukti daugiau informacijos.

Siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą, po 2020 metų kovo buvo uždarytos JAV sienos keliautojams iš daugelio pasaulio šalių, įskaitant ES, Didžiąją Britaniją ir Kiniją, Indiją ir Braziliją. Taip pat buvo uždrausta atvykti sausuma iš Meksikos ir Kanados.

Dar nepaskelbtos visos techninės ir logistinės naujosios politikos detalės.

Tačiau pareigūnai jau anksčiau ją pristatė, sakydami, kad paskiepyti lėktuvų keleiviai turės testuotis per tris dienas iki kelionės, o oro linijų bendrovės privalės įdiegti kontaktų atsekimo sistemą.

JAV sveikatos priežiūros institucijos paskelbė, kad visos vakcinos, kurias patvirtino Maisto ir vaistų administracija (FDA) ir Pasaulio sveikatos organizacija, bus priimtinos atskrendant lėktuvu.

Šiuo metu tai yra ‚AstraZeneca“, „Johnson & Johnson“, „Moderna“, „Pfizer/ BioNTech“, „Sinopharm“ ir „Sinovac“ vakcinos.

Anksčiau šią savaitę Baltųjų rūmų šaltinis teigė, kad sausumos siena bus atidaryta dviem etapais.

Iš pradžių skiepų bus reikalaujama vykstant į „ne pirmo būtinumo“ keliones, pavyzdžiui, aplankyti šeimą ar užsiimti turizmu, tačiau neskiepyti keliautojai vis tiek bus įleidžiami į šalį į „pirmo būtinumo“ keliones, kaip ir pastaruosius pusantrų metų.

Antrajame etape, kuris prasidės 2022 metų sausio pradžioje, bus reikalaujama, kad visi į JAV atvykstantys asmenys būtų visiškai paskiepyti, neatsižvelgiant į kelionės tikslą.

Naujasis tvarkaraštis reiškia, kad sausumos sienų apribojimai, kurie šiuo metu baigiasi spalio 21 dieną, turės būti dar kartą pratęsti, kol įsigalios naujosios taisyklės.

Nepaisant griežto sienų uždarymo, JAV kol kas nepaskelbė įpareigojimo skiepyti keleivius, keliaujančius oro transportu šalies viduje.

Atnaujinta 12.08

Lenkijoje – beveik 2,8 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė 49 žmonės

Lenkijoje per praėjusią parą nustatytas 2 771 naujas koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejis, taip pat mirė 49 anksčiau užsikrėtę žmonės, penktadienį pranešė visuomeninis radijas, remdamasis šalies sveikatos apsaugos tarnybų informacija.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 3 000 naujų COVID-19 atvejų ir 60 mirusių pacientų.

Šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 2 877 COVID-19 pacientai, iš kurių 257 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad 38 mln. gyventojų turinčioje šalyje nuo pandemijos pradžios patvirtinti iš viso 2 933 834 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 76 067 užsikrėtusieji mirė.

Nuo pandemijos pradžios Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 2 672 656 žmonės, iš jų 1 457 – per pastarąją parą.

Ukrainoje – 13,6 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, 202 pacientai mirė

Ukrainoje per pastarąją parą nustatyti 13 624 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai ir mirė 202 anksčiau užsikrėtę žmonės, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 18 881 naują COVID-19 atvejį ir 412 pacientų mirtį.

Per praėjusią parą šalyje hospitalizuoti 4 633 COVID-19 pacientai, 4 591 šia infekcija persirgęs žmogus pasveiko, nurodoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime platformoje „Telegram“.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje koronavirusinė infekcija nustatyta iš viso 2 610 899 žmonėms, 60 137 užsikrėtę asmenys mirė, 2 316 58 – pasveiko.

Penktadienio ryto duomenimis, daugiau kaip 41 mln. gyventojų turinčioje šalyje vieną vakcinos nuo koronaviruso dozę yra gavę beveik 7,8 mln. žmonių, dvi – per 6,36 mln. asmenų.

Ukrainos sveikatos apsaugos ministerija nurodė, kad 97 proc. rugsėjį dėl COVID-19 hospitalizuotų asmenų buvo nevakcinuoti.

Prancūzijoje koronaviruso testai nepasiskiepijusiems nuo šiol – mokami

Prancūzijoje dėl koronaviruso norintys pasitikrinti nepasiskiepiję žmonės nuo penktadienio turės mokėti už testus savo pačių lėšomis, nebent jie negali pasiskiepyti dėl medicininių priežasčių.

Tikslas yra paskatinti žmones skiepytis, kadangi tai suteikia geriausią apsaugą ir nuolatinę išeitį iš koronaviruso krizės, paaiškino vyriausybė Paryžiuje.

Testai yra naudojami kaip skiepų pakaitalas ir visuomenė to nebefinansuos, teigė vyriausybė.

Ateityje greitasis testas kainuos nuo 22 iki 30 eurų, o PGR testas – 44 eurus.

Vokietijoje panaši taisyklė galioja nuo pirmadienio.

Prancūzijoje nuo 2020 m. kovo atlikta 150 mln. COVID-19 testų, o vien rugpjūtį – po 6 mln. testų kiekvieną savaitę.

Testų apmokestinimas susijęs su prieštaringai vertinamo sveikatos paso įvedimu, kuriuo galima įrodyti esant pasiskiepijus nuo COVID-19, persirgus šia liga ar turint neigiamą testą. Dokumentas reikalingas norint patekti į įvairius renginius ir viešas vietas bei keliaujant tolimojo susisiekimo traukiniais ar lėktuvais.

Prancūzijoje sveikatos draudikai toliau mokės už testus, kai jie bus atliekami vykdant kontaktų sekimą ar masinį testavimą, pavyzdžiui, mokyklose, ar tuomet, kai žmonėms pasireiškia ligos simptomai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt