Pasaulyje

2021.10.14 20:05

Popiežius Vatikane susitiks su JAV prezidentu Joe Bidenu

BNS2021.10.14 20:05

Popiežius Pranciškus Vatikane spalio 29 dieną priims JAV prezidentą Joe Baideną , antrą Amerikos vadovą kataliką, ir jo sutuoktinę Jill , ketvirtadienį pranešė Baltieji rūmai.

J. Bideno vizitas Vatikane numatytas prieš jo dalyvavimą Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikime Romoje spalio 30–31 dienomis. Tiesiai iš Italijos JAV vadovas vyks į konferencija kovos su klimato kaita klausimams aptarti COP26, vyksiančią Škotijos mieste Glazge.

„Jie aptars bendradarbiavimą dedant pastangas, kurios yra grįstos pagarba pagrindinei teisei į žmogiškąjį orumą, įskaitant [bendradarbiavimą] malšinant COVID-19 pandemiją, sprendžiant klimato krizę ir rūpinantis neturtingaisiais“, – sakoma pareiškime.

78 metų J. Bidenas yra praktikuojantis katalikas, bent kartą per savaitę dalyvaujantis mišiose. Pirmas JAV prezidentas katalikas buvo Johnas F. Kenney.

J. Bidenas dažnai cituoja Šventąjį Raštą, kartais ant kairės rankos riešo nešioja rožinį, kurį mirdamas turėjo 2015 metais nuo smegenų auglio miręs jo sūnus Beau Bidenas.

J. Bidenui pradėjus eiti JAV prezidento pareigas popiežius Pranciškus jį šiltai pasveikino ir išreiškė viltį, kad naujo prezidento sprendimus ves siekis „kurti visuomenę, pasižyminčią tikru teisingumu ir laisve“.

Pripažinęs, kad J. Bidenas dirba kaip tik jam tinkantį darbą, pontifikas palinkėjo jam sėkmės puoselėjant „supratimą, susitaikymą ir taiką JAV“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt