Pasaulyje

2016.10.22 17:57

Kamerūne traukinio katastrofos aukų išaugo iki 60

BNS 2016.10.22 17:57

Mažiausiai 60 žmonių žuvo sausakimšam keleiviniam traukiniui nulėkus nuo bėgių tarp dviejų pagrindinių Kamerūno miestų, šeštadienį pranešė vienas šaltinis sostinėje Jaundėje.

Dar beveik 600 žmonių buvo sužeisti, kai važiavęs iš Jaundės į ekonomikos centrą Dualą traukinys penktadienį apie vidurdienį nulėkė nuo bėgių netoli Esekos miesto šalies vidurio regione.

„Šį rytą į stotį atvežė 60–70 lavonų“, – šeštadienį naujienų agentūrai AFP sakė vienas geležinkelio pareigūnas, prašęs neskelbti jo vardo.

Traukinio keleivių buvo ypač daug nes naktį iš ketvirtadienio į penktadienį dėl smarkių liūčių sugriuvo tiltas kelyje, jungiančiame Jaundę ir Dualą. Dėl to susisiekimas kelių transportu tarp abiejų miestų buvo paralyžiuotas, tad daugiau keleivių rinkosi traukinius.

Minėtas kelias yra vienas judriausių šalyje. Jis taip pat priklauso vienam pagrindinių Vidurio Afrikos prekybos maršrutų, jungiantis šalį su priėjimo prie jūros neturinčiu Čadu ir Centrinės Afrikos Respublika.

„Kai kurie sužeistieji buvo atvežti netekę sąmonės. Manome, kad aukų skaičius dar padidės“, – pažymėjo geležinkelio pareigūnas. Jis pridūrė, kad sužeistieji buvo paskirstyti į įvairias miesto ligonines.

Keleivių artimieji užplūdo miesto pagrindinę ligoninę, ieškodami artimųjų.

Ligoninės lavoninėje „yra 28 neatpažinti palaikai. Atpažinti palaikai yra kitoje lavoninėje“, sakė vienas ten budintis policininkas.

Pirmoji į lavoninę įleista moteris vėliau išėjo verkdama.

„Ji atpažino savo sesers kūną“, – paaiškino vienas ją lydėjęs žmogus.

Danas Njoya sakė atėjęs į lavoninę „pasižiūrėti, ar čia nėra mano keturių mėnesių kūdikio“.

Valstybinė televizija pranešė, kad daugelio sužeistųjų būklė kritinė, o katastrofos priežastys kol kas neišaiškintos.