Pasaulyje

2021.10.14 13:49

Vokietija mano, kad spalį iš Baltarusijos į šalį mėgins patekti 3 tūkst. migrantų

ELTA2021.10.14 13:49

Vokietijos rytinės Brandenburgo žemės valdžios institucijos tikisi vien šį mėnesį sulaukti iš Baltarusijos daugiau kaip 3 tūkst. migrantų.

„Stebime didelius srautus“, – ketvirtadienį vietos transliuotojui „rbb-Inforadio“ sakė atsakingos institucijos prie sienos su Lenkija esančiame Eizenhiutenštato mieste vadovas Olafas Jansenas. Anot jo, nuo šio mėnesio pradžios į žemę atvyko 1,6 tūkst. žmonių.

Apgyvendinimo ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimas kol kas vyksta gerai, o Brandenburgo valdžios institucijos teikia „stiprią“ paramą, pridūrė O. Jansenas.

Jis sakė transliuotojui, kad į kitas Vokietijos žemes buvo išsiųsta 800 migrantų, o kai kurie jų norėjo keliauti į Prancūziją, Nyderlandus ar Skandinavijos šalis.

O. Jansenas teigė, kad didėjančią problemą galima išspręsti politiniu susitarimu, kuris galėtų užkirsti kelią profesionalių migrantų kontrabandininkų darbui prie sienos su Baltarusija.

Anot Vokietijos federalinės policijos, kuri yra atsakinga už išorinių šalies sienų priežiūrą, šiuo maršrutu į šalį nuo rugpjūčio atvyko daugiau kaip 4,3 tūkst. migrantų.

Jie daugiausiai kilę iš Irako, Sirijos, Jemeno ir Irano, teigė policija.

ES šalys kaltina Baltarusijos diktatorių Aliaksandrą Lukašenką organizuotai gabenant pabėgėlius iš krizės regionų prie ES išorės sienos. A. Lukašenka gegužės pabaigoje paskelbė, kad Minskas nebetrukdys migrantams keliauti toliau į ES – tai reakcija į sugriežtintas sankcijas Baltarusijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt