Pasaulyje

2021.10.14 12:04

Rusijos URM atstovė Zacharova sako, kad šalis „atsakys į naujas ES sankcijas“

BNS2021.10.14 12:04

Rusija atsakys į Europos Sąjungos jai taikomų sankcijų išplėtimą, ketvirtadienį paskelbė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

„Žinoma, šis nedraugiškas ES žingsnis neliks be atsako“, – trumpoje spaudos konferencijoje sakė atstovė ir pabrėžė, kad Maskva ES sankcijas laiko neteisėtomis.

„Suvaržymai paveikė ir Rusijos Federacijos teismų darbuotojus, o tai – neužmaskuotas bandymas daryti spaudimą teismų valdžios [šakai], nepriklausomai, nešališkai vykdančiai savo veiklą“, – pridūrė M. Zacharova.

Europos Sąjungos Taryba pirmadienį nusprendė į asmenų, kuriems dėl kenkimo Ukrainos teritoriniam vientisumui, suverenumui ir nepriklausomybei taikomos sankcijos, sąrašus įtraukti dar aštuonis rusus.

Tarp jų yra Rusijos aneksuoto Krymo Aukščiausiojo teismo teisėja Galina Redko, Federalinės saugumo tarnybos Krymo ir Sevastopolio padalinio vadovas Leonidas Michailiukas, Simferopolio miesto Kijevo rajono teismo teisėjas Andrejus Dolgopolovas ir Pietų karinės apygardos prokuroras Jevgenijus Kolpikovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt