Pasaulyje

2021.10.14 09:55

Navalnas kreipiasi į bendražygius: nerimas, kad Rusijoje demokratija mirusi, yra perdėtas

ELTA2021.10.14 09:55

Kalinamas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas teigia, kad jo rėmėjai gali toliau iš užsienio priešintis Rusijos valdžiai, daugeliui jų paliekant šalį dėl represijų.

„Mes ne emigravome, o buvome priversti laikinai pakeisti savo biurų vietą“, – A. Navalnas rašė laiške, kurį trečiadienį paskelbė nepriklausomas naujienų portalas „Meduza“.

A. Navalnas yra vienas garsiausių Rusijos prezidento Vladimiro Putino oponentų ir kovotojų su korupcija šalyje. Tačiau vienas Rusijos teismas liepą pripažino jo antikorupcinį fondą ir kitas organizacijas ekstremistinėmis bei uždraudė jų veiklą. Kritikai laiko tokį žingsnį siekiu eliminuoti jo rėmėjus.

Tačiau A. Navalnas teigė, kad šios pastangos buvo nesėkmingos ir pagrindiniai jo organizacijų nariai, įskaitant Ivaną Ždanovą ir Leonidą Volkovą, išardė jo grupių infrastruktūrą ir atkūrė jas užsienyje.

V. Putinas savo ruožtu teigia, kad A. Navalnas ir kiti opozicijos veikėjai kalinami ne už savo politinę veiklą, o už įstatymų pažeidimus.

„Jie nuolatos išvengdavo atsakomybės už įstatymų laužymą, tačiau galiausiai turėjo laukti pasekmės“, – V. Putinas sakė forume „Rusijos energetikos savaitė“.

„Nerimas, kad demokratija Rusijoje mirusi, yra gerokai perdėtas“, – pareiškė jis.

A. Navalnas, kuris pernai per plauką išgyveno apnuodijimą „Novičiok“ kovine medžiaga, nuo šių metų pradžios kalinamas dėl ankstesnio baudžiamojo proceso lygtinio paleidimo sąlygų pažeidimo. Teismo nuosprendis plačiai kritikuojamas kaip politiškai motyvuotas.

Nuo tada tarptautinė bendruomenė reikalauja jo paleidimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt