Pasaulyje

2021.10.14 10:53

COVID-19 reikalavimai Latvijoje vienus piktina, kiti tvirtina – Lietuvos pavyzdžiu reikėjo sekti anksčiau

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.14 10:53

Latvijoje įvesti griežti ribojimai sukėlė dalies visuomenės pasipiktinimą, verslas skaičiuoja patiriamus nuostolius. Apribojus neturinčių COVID-19 sertifikato patekimą į prekybos, maitinimo ar laisvalaikio vietas, kai kuriose įstaigose klientų srautai sumažėjo perpus. Tačiau gauti būtinąsias paslaugas neturintieji imuniteto galės.

Jurmaloje gyvenanti Diana Macepurienė savo drabužių parduotuvėje klientų besulaukia vos vieno kito. Moteris neabejoja, kad tam įtakos turi Latvijoje paskelbta nepaprastoji padėtis.

„Labai jaučiasi verslui, ypač tokiam smulkiam versliukui kaip mano, kur tikrai žmonės išgąsdinti ir tikrai, jei tai nelabai reikalinga, nenori net įeit į parduotuvę. Aišku mes prarandame labai daug klientų ir tikrai sunku“, – dalijasi Jūrmalos verslininkė D. Macepurienė.

Nepaprastoji padėtis Latvijoje: dėl įvestų griežtų ribojimų verslas skaičiuoja nuostolius

Gerokai sumažėjusį klientų srautą pajuto ir Rygos senamiestyje įkūręs kavinę Armandas Mednieks. Į maitinimo įstaigas gali patekti tik turintys COVID-19 sertifikatą, privaloma pateikti ir asmens dokumentą. Maitinimo įstaiga gali dirbti tik iki 21 valandos, dėl to verslininkas sako, jog apyvarta jau krito perpus. Teko sumažinti ir staliukų skaičių, mat tarp jų turi būti trijų metrų atstumas.

„Jeigu sienų nėra. Dabar aš ieškau sienų, visas baras bus su sienomis, nes tik keturi žmonės gali sėdėt, ne daugiau“, – pasakoja Rygos verslininkas A. Mednieks.

Pusei Latvijos gyventojų – tiems, kurie yra jau pasiskiepiję, – mažai kas pasikeitė. Neturintiems skiepo, įgyto imuniteto apribotas patekimas į prekybos centrus, tačiau būtinosios paslaugos – leidžiamos. Laukia ir viešojo transporto lengvatų panaikinimas.

„Jau geriau daugiau vakcinacijos centrų įrengtų, nei tokius griežtus apribojimus taikytų“, – mano kalbintas vyras.

„Tikriausiai nelabai kaip vertinu. Nežinau, man sunku pasakyti, bet čia kažkokia prievarta taikoma“, – sako kalbinta praeivė.

Pasak Latvijos universiteto medicinos fakulteto docento, nors dalis žmonių naujomis taisyklėmis piktinasi, suvokia, kad tai – vienintelė išeitis. Tačiau, anot docento, visuomenė ne kartą ragino Vyriausybę nesekti Lietuvos pavyzdžiu.

„Lietuva anksčiau pradėjo tuos griežtuosius apribojimus įvesti. Mūsų Vyriausybė, paisydama demokratijos ir, kaip sakant, artėjančių rinkimų grėsmės labai pavėlavo“, – teigia Latvijos universiteto medicinos fakulteto docentas Romualdas Ražukas.

Beveik 2 milijonus gyventojų turinčioje Latvijoje kasdien fiksuojama daugiau nei 1000 COVID-19 atvejų. Tai daugiau nei per pandemijos piką šiemet.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt