Pasaulyje

2016.10.21 21:42

Pasaulyje vyksta didelio masto kibernetinė ataka

Didelės internetinių paslaugų teikėjos Jungtinėse Valstijose penktadienį patyrė kibernetinę ataką. Ataka įvykdytaprieš vieną domenų teikėją – kompaniją DYN, kurios paslaugomis pasaulyje naudojasi „Twitter“, „Spotify“, „Amazon“, „VISA“ ir daugelis kitų. Naujausiais duomenimis, vakare ataka vėl atsinaujino.

Interneto tiekėjas DYN teigia, kad patiria dar vieną ataką, dėl kurios sutriko daugelio interneto svetainių veikla. Naujoji ataka paveikė serverius, esančius vakarinėje JAV pakrantėje ir Europoje. Kol kas neaišku, kaip šios dvi atakos yra susijusios, tačiau jų požymiai labai panašūs, rašo gizmodo.com.

Maždaug dvi valandas interneto problemų turėjo didelė dalis Jungtinių Valstijų rytinės pakrantės. Kaip pranešė domenų paslaugos teikėja kompanija DYN, tai buvo vadinamoji DDoS ataka.

Kompanija DYN teikia interneto srauto reguliavimo paslaugas. Ji sukuria domeną, kurį sujungia su vartotojo kompiuteriu. Pavyzdžiui, jei vartotojas nori paskaityti naujienas, jis eina į naujienų portalą, spaudžia ant norimos informacijos ir kompanija DYN sujungia jo kompiuterį su vartotojo norimu serveriu, tada jis mato norimą informaciją, t.y. veikia panašiai kaip dviejų krypčių eismas.

Penktadienį įvykdyta atsisakymo aptarnauti, arba DDoS, ataka veikia sugadindama šį srautą. Atakos šaltinis sukuria daugybę vadinamųjų „zombinių“ įrenginių, kurie siunčia užklausas informacijai gauti. Tokių įrenginių kiekis gali būti milžiniškas.

Tada vadinamoji „auka“ pagal gautą užklausą siunčia informaciją, kad sukurtų dviejų krypčių eismą. Tačiau tokie „zombiniai“ įrenginiai užprogramuojami taip, kad nepriimtų ateinančios informacijos, o toliau siųstų užklausas.

„Auka“ toliau nuolat atsakinėja į užklausas, nes taip pat nemato dviejų krypčių eismo, kurio ir nematys, nes „zombiniai“ įrenginiai siunčia tuščias užklausas ir yra užprogramuoti nepriimti ateinančios informacijos. „Auka“ galiausiai siunčia tokį kiekį informacijos, kad nebegali atlaikyti srauto ir išsijungia, todėl interneto vartotojai taip pat nebegali gauti informacijos iš užpulto serverio.

Tokios atakos nėra naujiena, tačiau šiandien tai paveikė interneto srauto reguliavimo kompaniją, todėl išsijungus jos serveriams vartotojai nebegalėjo matyti dalies administruojamų puslapių. Kompanija teigia sutvarkiusi problemą, o dabar pradės aiškintis, kas įvykdė ataką.

Jungtinių Valstijų Vidaus saugumo departamentas spalio 14 dieną įspėjo apie galimas kibernetines atakas, nes fiksavo pavienius įsilaužimus į kompiuterius, išmaniuosius televizorius ir kitą prie interneto prijungtą įrangą, kad greičiausiai būtų sukurta milžiniška „zombių“ armija. FTB kol kas nekomentuoja incidento, sukėlusio dviejų valandų trikdžius internete.

Sąrašas svetainių, kurios, Gizmodo duomenimis, patyrė ataką:

ActBlue

Basecamp

Big cartel

Box

Business Insider

CNN

Cleveland.com

Etsy

Github

Grubhub

Guardian.co.uk

HBO Now

Iheart.com (iHeartRadio)

Imgur

Intercom

Intercom.com

Okta

PayPal

People.com

Pinterest

Playstation

Network

Recode

Reddit

Spotify

Squarespace

Customer

Sites

Starbucks rewards/gift cards

Storify.com

The Verge

Twillo

Twitter

Urbandictionary.com (lol)

Weebly

Wired.com

Wix

Customer Sites

Yammer

Yelp

Zendesk.com

Zoho CRM

Credit Karma

Eventbrite

Netflix

NHL.com

Fox News

Disqus

Shopify

Soundcloud

Atom.io

Ancersty.com

ConstantContact

Indeed.com

New York Times

Weather.com

Mashable

WSJ.com

time.com

xbox.com

dailynews.com

Wikia

donorschoose.org

Wufoo.com

Genonebiology.com

BBC

Elder Scrolls Online

Eve Online