Pasaulyje

2021.10.13 20:36

Putinas pareiškė dalyvausiąs Pasaulio klimato konferencijoje Glazge

ELTA2021.10.13 20:36

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas patvirtino dalyvausiantis Pasaulio klimato viršūnių susitikime COP26 Glazge. Tačiau dėl pandemijos jis dar nežinąs, ar asmeniškai vyks į susitikimą, ar dalyvaus jame vaizdo ryšiu. Tai 69-erių V. Putinas pareiškė trečiadienį per forumą Maskvoje.

Viršūnių susitikimas, kuris laikomas itin svarbiu kovoje su klimato šilimu, numatytas spalio 31-lapkričio 12 dienomis. „Dėl su pandemija susijusios situacijos dar nepriėmiau sprendimo. Tačiau bet kokiu atveju dalyvausiu ten vyksiančiame darbe“, - sakė V. Putinas.

Kremliaus šeimininkas priminė, kad pastaruoju meto jo aplinkoje buvo daug koronaviruso atvejų, dėl to jis ir pats izoliavosi. Prezidentas pridūrė manąs, kad jį nuo viruso saugo rusiška vakcina „Sputnik V“.

Klimato apsaugos klausimais Rusija, lyginant su kitomis valstybėmis, smarkiai atsilieka. Atsinaujinančios energijos dalis čia tesudaro 1 proc. V. Putinas, turėdamas omenyje ir dujų krizę bei aukštas energijos kainas, apkaltino ES nesėkminga klimato politika.

Dėl pandemijos nėra aišku ir tai, ar V. Putinas vyks į G20 viršūnių susitikimą Romoje spalio 30-31 dienomis. Tai būtų galimybė jam vėl susitikti su JAV prezidentu Joe Bidenu – po pirmojo jųdviejų susitikimo vasarą Ženevoje. Maskvos ir Vašingtono santykiai dėl daugybės konfliktų ir sankcijų yra labai įtempti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt