Pasaulyje

2016.10.21 15:07

Susitarusi dėl bevizio režimo, Rumunija taria „taip“ ES ir Kanados prekybos sutarčiai

BNS2016.10.21 15:07

Bukareštui su Otava susitarus dėl bevizio režimo Rumunijos piliečiams, Rumunijos vyriausybė nebeblokuos Europos Sąjungos (ES) ir Kanados laisvosios prekybos sutarties, pareiškė šalies prezidentas Klausas Iohannisas.

„Pasiekėme susitarimą su Kanada, pagrįstą susitarimą abiems šalims, – pareiškė jis reporteriams Briuselyje vykstančiame ES aukščiausiojo lygio susitikime. – Rumunija nebeturi jokių prieštaravimų dėl prekybos sutarties su Kanada.“

K. Iohannisas pareiškė, kad Kanada sutiko nuo 2017 metų gruodžio 1 dienos atsisakyti visų vizos reikalavimų Rumunijos piliečiams.

„Tačiau Kanada pasilieka teisę laikinai įvesti vizas tuo atveju, jeigu neteisėtų migrantų skaičius viršys tam tikrą ribą“, – pridūrė jis.

Rumunija ir kaimyninė Bulgarija anksčiau pareiškė, kad ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarčiai (CETA) pritars tik po to, kai Kanada visiems jų piliečiams suteiks bevizį režimą.

Bulgarija taip pat pareikalavo, kad Otava garantijas dėl bevizio režimo pateiktų raštu.

Likus vos kelioms dienoms iki spalio 27 dieną planuojamo pasirašymo, CETA likimas vis dar nėra aiškus, nes sutartį vis dar blokuoja Belgijos Valonijos regiono parlamentas.

ES derybininkai penktadienį toliau bando perkalbėti Valonijos vyriausybės vadovą, o ES vadovai tebepuoselėja viltis, kad sutartis bus pasirašyta.

Prekybos sutartis įsigalios tik tuo atveju, jeigu ją vienbalsiai patvirtins visos ES valstybės narės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt