Pasaulyje

2016.10.21 20:31

IS įvykdė išpuolius Kirkuko mieste

„Islamo valstybė“ įvykdė išpuolius Irako Šiaurėje esančiame Kirkuko mieste. Taip pat džihadistai įsiveržė į Dibiso mieste esančią elektrinę. Anot vietos žiniasklaidos, per susidūrimus žuvo mažiausiai 22 žmonės. Atakos vykdytos tuo metu, kai netoliese esančiame Mosulo mieste vykdoma didžiulio masto karinė operacija, kuria siekiama išstumti džihadistus.

Liudininkai praneša Kirkuko priemiesčiuose pastebėję dešimtis ginkluotų asmenų, šturmuojančių mečetes ir kitus aplinkinius pastatus. Džihadistai jau prisiėmė atsakomybę už surengtas mirtininkų atakas, tarp jų – ir pirmadienio ryto išpuolį prieš Irano bendrovės statomą jėgainę.

Šias atakas „Islamo valstybės“ grupuotė surengė bandydama priversti Irako vyriausybės karius išsiskirti ir dalį grįžti į Kirkuko miestą, šalia kurio gausu naftos telkinių.

Saugumo tarnybos praneša, kad naftos telkinius pavyko apsaugoti. Džihadistai savo ruožtu skelbia, kad jie kontroliuoja pusę Kirkuko teritorijos, tačiau liudininkų ir Irako saugumo pajėgų duomenimis – tai gerokai išpūsta informacija.

Irako premjeras Haideras al-Abadis neseniai sakė, kad vyriausybinės pajėgos kontrolę perėmė keliose dešimtyse aplinkinių gyvenviečių ir link miesto artėja greičiau, nei tikėtasi. Jungtinių Valstijų kariuomenės teigimu, yra ženklų, jog iš Mosulo jau pabėgo grupuotės lyderiai.

Kirkukas yra maždaug 240 kilometrų atstumu nuo sostinės Bagdado, o jį kontroliuoja kurdai, kurie šiuo metu padeda irakiečiams atsiimti Mosulą.

Jungtinės Tautos nerimauja, kad džihadistai iš Mosulo apylinkių į miestą per prievartą suvarė apie 550 šeimų, kurias greičiausiai naudos prisidengti nuo atakų.