Naujienų srautas

Pasaulyje2016.10.21 09:24

EVT pasmerkė Rusijos agresiją, bet apie sankcijas neužsiminė

Europos Sąjungos lyderiai Europos Vadovų Taryboje pripažino, kad Rusija kišasi į  Bendrijos vidaus politiką ir siekia ją susilpninti. Tačiau tiesiogiai  apie naujas sankcijas Rusijai dėl beatodairiškų bombardavimų Sirijoje išvadose neužsiminta. Tik pabrėžiama, kad visos priemonės lieka atviros. 

Diskusijos dėl santykių su Rusiją buvo ilgos, karštos ir atkaklios. ES lyderiai pripažino, kad tik reaguoja į agresyvius Rusijos veiksmus, o Kremliaus tikslas – silpna Europa. Vadovams pirmininkaujantis Donaldas Tuskas sako, kad padėtis vertinama blaiviai, be jokių iliuzijų.     

„Lyderiai pabrėžė visas Rusijos veikimo sritis: nuo oro erdvės pažeidimų, dezinformacijos kampanijų, kibernetinių atakų, kišimosi į Europos Sąjungos ir ne tik politinius procesus, iki hibridinių priemonių Balkanuose, lėktuvo MH17 numušimo tyrimo. Remiantis šiais pavyzdžiais, aišku, kad Rusijos strategija yra susilpninti Europos Sąjungą“, – sakė Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas D. Tuskas.

Tačiau kaip atgrasyti Rusiją nuo kišimosi – nesutarė. ES lyderiai griežtai pasmerkė Sirijos režimą ir pabrėžė Rusijos, atakas Alepe, tačiau žodžio „sankcijos“ išvengė. Tik pažymėjo, kad svarstomos visos priemonės, jei atakos prieš civilius Sirijoje tęsis.

Bet kokioms užuominoms apie galimas sankcijas Rusijai priešinosi Italijos premjeras Matteo Renzi. Būtent jis dar prieš pusmetį iniciavo diskusiją apie santykius su Rusija, tikėdamasis švelnesnio bendrijos tono. Mat Rusijai dar galioja sankcijos dėl karo Rytų Ukrainoje eskalvimo ir Krymo aneksijos.

AFP/Scanpix nuotr.

„Dokumente aiškiai teigiama, kad turime naudoti visas spaudimo priemones, kad būtų pasiektas susitarimas. Sunku įsivaizduoti, kad tai gali būti susiję su sankcijomis Rusijai“, – pabrėžė Italijos premjeras.

Tačiau kokios tos spaudimo priemonės – neaišku. Iki šiol Rusija negirdėjo ir griežtesnių Bendrijos pagrūmojimų. Tad Vokietijos ir Prancūzijos lyderiai pabrėžia, kad neatmetamos jokios priemonės, tarp jų – ir sankcijos. 

Tuo metu Jungtinės Tautos viliasi penktadienį, per vadinamąją humanitarinę pauzę Alepe, pradėti evakuoti nukentėjusiuosius iš sukilėlių kontroliuojamos rytinės miesto dalies. Rusija ketvirtadienį paskelbė pratęsianti humanitarinę pauzę 24-ioms valandoms, iki penktadienio popietės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi