Pasaulyje

2016.10.20 19:15

F. Hollande`as: jei britų premjerė nori kietos „Brexit“, tai ir derybos bus kietos

BNS 2016.10.20 19:15

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as ketvirtadienį perspėjo Didžiosios Britanijos ministrę pirmininkę Theresa May – jeigu ji nori kieto „Brexit“, tuomet derybos dėl Britanijos pasitraukimo iš ES taip pat bus kietos.

„Pasakiau labai aiškiai: ponia Theresa May nori kieto „Brexit“, tuomet derybos taip pat bus kietos“, – sakė F. Hollande`as, atvykęs į ES vadovų susitikimą, kuriame dalyvauja ir Th. May – pirmą kartą nuo birželio, kai britai balsavo už pasitraukimą iš Bendrijos.

Paklaustas apie Th. May vaidmenį šiame susitikime, F. Hollande`as paaiškino, kad ji dalyvauja kaip visavertė Europos Tarybos narė.

„Ji dar neaktyvavo 50-ojo straipsnio (dėl derybų pradžios), todėl ji yra visų diskusijų dalyvė“, – sakė jis.

Anksčiau šį mėnesį Th. May sakė sieksianti pradėti derybas kovo pabaigoje, kad būtų atkurta imigracijos į Britaniją kontrolė, bet britams išliktų kuo didesnė galimybė dalyvauti ES vidaus rinkoje.

Atvykusi į Briuselį, ji sakė atvežusi „aiškią žinią“ kitiems ES lyderiams, kad Britanija ir toliau vaidins savo vaidmenį bloke, kol oficialiai pasitrauks iš jo po šoką sukėlusio birželio referendumo dėl „Brexit“.

„JK pasitraukia iš ES, bet mes toliau, kol išeisime, vaidinsime visapusišką vaidmenį ir būsime stiprus bei patikimas partneris, kai išeisime“, – sakė ji.

„Ir JK, ir ES suinteresuotos, kad mes toliau drauge glaudžiai dirbtume, taip pat – ir šiame viršūnių susitikime“, – pažymėjo Th. May.

Praėjusį mėnesį Th. May nebuvo pakviestą į neformalų 27 ES šalių vadovų pasitarimą Bratislavoje, kur tartasi dėl gairių Bendrijoje, kai iš jos pasitrauks Britanija.