Pasaulyje

2016.10.20 18:47

Filipinai paskelbė apie skyrybas su JAV

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.10.20 18:47

Jungtinės Valstijos neteko strateginio sąjungininko itin svarbiame regione, kai naujasis Filipinų prezidentas, nuvykęs į Kiniją, paskelbė apie skyrybas su Amerika.

Rodrigo Dutertę Pekinas priima itin prabangiai, nes jis pareiškė, kad nesieks primesti Hagos arbitražo sprendimo, kuriuo Kinijos veiksmai Pietų Kinijos jūroje liepą pripažinti neteisėtais.

Ieškinį arbitražui pateikė R. Dutertės pirmtakas.

Naujasis vadovas deklaruoja su Kinija norintis prekiauti, nė karto jos nekritikavo ir jau gavo 8 milijardų eurų vertės paskolų. O Jungtinių Valstijų prezidentą R. Dutertė vėl pavadino kalės vaiku, pažadėjo nebevykti į Ameriką ir pasakė sudie.

Anksčiau R. Dutertė pasiuntė Baracką Obamą po velnių, pykdamas, kad Vakarai kritikuoja jį dėl karo su narkotikais, per kurį išžudyta daugiau kaip 3 000 žmonių.

Jis atšaukė ir karinį bendradarbiavimą, nors Vašingtono karinė pagalba Filipinams trečia pagal dydį pasaulyje.

Kaip ir kaskart po skandalingų R. Dutertės žodžių, vėliau jo patarėjai pataisė, kad nuo Vakarų nenusisuka.

„Šioje vietoje, garbingieji, skelbiu savo atsiskyrimą nuo Jungtinių Valstijų. Ir karinį, ir ekonominį. Amerika dabar pralaimėjo. Aš prisijungiu prie jūsų ideologinio srauto. Ir galbūt taip pat vyksiu į Rusiją derėtis su Putinu ir pasakyti jam, kad esame trise prieš visą pasaulį – Kinija, Filipinai ir Rusija. Tai vienintelis kelias“, – teigė Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.