Pasaulyje

2021.10.13 07:10

Naujausia informacija. Italijai ruošiantis griežtam COVID-19 pasų režimui nuogąstaujama dėl „chaoso“

atnaujinta 18.54
BNS, ELTA2021.10.13 07:10

Italijoje nuo penktadienio visų darbuotojų bus reikalaujama turėti COVID-19 sveikatos pažymėjimą, įvedant vieną griežčiausių pasaulyje kovos su pandeminiu koronavirusu režimų, kuris jau sukėlė šalyje riaušes ir pakurstė būgštavimas, kad gali kilti „chaosas“.

Daugiau nei 85 proc. vyresnių nei 12 metų italų yra pasiskiepiję bent viena vakcina nuo COVID-19, todėl jie turi teisę gauti vadinamąjį Žaliąjį pasą.

Tačiau, įvairiais vertinimais, apie 2,5 mln. iš 23 mln. šalies darbuotojų yra neskiepyti, todėl jiems gresia nuo spalio 15 dienos būti neįleistiems į darbo vietą.

„Net neįsivaizduojate, koks chaosas kils įmonėse“, – neseniai sakė labai industrializuoto šiaurinio Veneto regiono prezidentas Luca Zaia.

Neskiepyti darbuotojai dar galės gauti „Žaliąjį pasą“, jeigu jie per pastaruosius šešis mėnesius persirgo COVID-19; taip pat leidžiama reguliariai testuotis.

Pastaruoju atveju darbininkai turės mokėti už testus, kurių rezultatai galioja dvi paras, iš savo kišenes.

Anot L. Zaios, Italijoje testavimo pajėgumai šiuo metu nepakankami potencialiai paklausai patenkinti, todėl kyla masinio neatvykimo į darbą pavojus.

„Verslininkai, su kuriais bendrauju, yra labai susirūpinę“, – teigė Veneto prezidentas.

COVID-19 pasai jau yra privalomi mokytojams ir kitiems mokyklų darbuotojams. Pažymėjimą taip pat būtina pateikti norint pavalgyti barų ir restoranų viduje, nueiti į kiną, muziejus ar sporto rungtynes.

Atnaujinta 18.54

Pareigūnas: lapkričio pradžioje JAV atidarys sausumos sienas vakcinuotiems keliautojams

Jungtinės Valstijos „lapkričio pradžioje“ atvers savo sausumos sienas su Meksika ir Kanada visiškai vakcinuotiems nuo COVID-19 keliautojams nepriklausomai nuo jų vizito tikslo, antradienį paskelbė vienas aukšto rango Baltųjų rūmų pareigūnas.

Pareigūnas nurodė, kad administracija „labai greitai paskelbs tikslią datą“, nuo kada bus įsileidžiami tiek sausumos sieną kertantys keliautojai, tiek lėktuvais į JAV atvykstantys užsieniečiai.

Pasak pareigūno, tai bus viena data.

JAV praėjusį mėnesį jau paskelbė, kad nuo lapkričio atšauks pusantrų metų galiojusį kelionių draudimą ir į šalį įsileis visus nuo COVID-19 pasiskiepijusius, testuotus asmenis.

Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) taip pat reikalaus, kad oro linijos rinktų iš užsienio atvykstančių keleivių kontaktinę informaciją, kad būtų lengviau atsekti jų kontaktus, tada sakė Baltųjų rūmų atsako į COVID-19 krizę komandos vadovas Jeffrey Zientsas.

Tiek Meksika, tiek Kanada ne vieną mėnesį spaudė JAV sušvelninti kelionių suvaržymus, išskyrusius šeimas ir apribojusius poilsines keliones.

Naujosios taisyklės galios tik atvykstant į šalį teisėtai. Pareigūnai įspėjo, kad asmenys, bandantys patekti į šalį neteisėtai, bus toliau išsiunčiami pagal vadinamąjį 42-ąjį dokumentą, patvirtintą ankstesnio prezidento Donaldo Trumpo. Jį griežtai kritikavo migrantų teisių aktyvistai, nes jis leidžia skubiai išsiųsti migrantus šiems dar nepasiprašius prieglobsčio. Vienas pareigūnų sakė, kad JAV tęsia šią politiką, nes dėl sąlygų ankštose pasienio kontrolės punktų patalpose kyla COVID-19 plitimo grėsmė.

Pasak pareigūnų, visų asmenų, atvykstančių į Jungtines Valstijas automobiliu, traukiniu ar keltu, atliekant įprastą JAV muitinės ir sienos apsaugos tarnybos atvykimo procedūrą bus klausiama apie jų vakcinavimo statusą. Pareigūnai savo nuožiūra galės prašyti keliautojų pateikti vakcinaciją įrodantį dokumentą per antrinį patikrinimą.

Kitaip nei keliaujant lėktuvu, kai prieš įlipant į orlaivį būtina pateikti neigiamą COVID-19 testą, atvykstant į Jungtines Valstijas sausuma ar jūra testavimas nebus privalomas, su sąlyga, kad asmuo yra pasiskiepijęs.

Pasak CDC, JAV įsileis keliautojus, pilnai pasiskiepijusius viena iš vakcinų, kurias Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) yra leidusi naudoti ekstremalios padėties sąlygomis. Tai reiškia, kad galės atvykti ir pasiskiepijusieji „AstraZeneca“ vakcina, plačiai naudojama Kanadoje.

Būtinoms kelionėms reikalavimas dėl skiepų atidedamas, kad sunkvežimių vairuotojai ir kiti asmenys turėtų daugiau laiko pasiskiepyti ir būtų kiek įmanoma mažiau sutrikdyta ekonomika, sakė pareigūnai.

Naujos taisyklės reiškia, kad pereinama prie politikos, orientuotos į atskirų asmenų riziką, užuot taikius mažiau tikslingus draudimus atskiroms šalims.

Vakcinacijos reikalavimas užsienio šalių piliečiams įvestas Baltiesiems rūmams paskelbus apie didelį nacionalinės imunizavimo kampanijos išplėtimą su naujomis griežtomis skiepijimosi ir testavimosi taisyklėmis, paveiksiančiomis iki 100 mln. žmonių.

Antradienį JAV Darbo departamentas baigė rengti pradinį taisyklių projektą, kuriame yra reikalavimas daugiau kaip 100 darbuotojų turinčioms įmonėms užtikrinti, kad visi darbuotojai būtų pasiskiepiję ar bent kartą per savaitę atliktų testus dėl COVID-19. Dabar šį projektą vertina Administravimo ir biudžeto valdyba.

Meksika keliautojams netaiko jokių specialių atvykimo procedūrų dėl COVID-19. Kanada įsileidžia tik pilnai pasiskiepijusius keliautojus, turinčius vakcinaciją patvirtinantį dokumentą, taip pat asmenis, turinčius neigiamą COVID-19 testą, atliktą ne anksčiau nei prieš 72 val. iki atvykimo.

Atnaujinta 13.46

Latvijoje fiksuotas didžiausias COVID-19 atvejų paros prieaugis – 2 236

Latvijoje per pastarąją parą atlikus 21 731 testą patvirtinti 2 236 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 17 anksčiau užsikrėtusių asmenų, trečiadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Tai yra didžiausias per parą užregistruotų naujų COVID-19 atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios. Ankstesnis rekordinis užsikrėtimų skaičius fiksuotas gruodžio 31 dieną, kai per parą buvo nustatytas 1 861 atvejis.

Antradienį buvo skelbta apie 1 376 naujus užsikrėtimo atvejus ir 13 mirusių pacientų.

Tarp naujai užregistruotų užsikrėtusiųjų 1 799 yra nepasiskiepiję ar nebaigę vakcinavimo kurso, o 437 – pilnai pasiskiepiję.

Pastarųjų dviejų savaičių sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis paaugo iki 993,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Šis rodiklis dabar yra didžiausias šalyje nuo pandemijos pradžios.

Latvijoje iki šiol patvirtinta iš viso 175 890 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 2 836 užsikrėtę žmonės mirė.

Naujausiais duomenimis, šalyje visiškai paskiepyti 54,69 proc. vyresnių kaip 12 metų gyventojų.

Atnaujinta 12.33

Lenkijoje – 2 640 naujų COVID-19 atvejų, mirė 40 žmonių

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyta 2 640 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, taip pat mirė 40 anksčiau užsikrėtusių žmonių, trečiadienį pranešė visuomeninis radijas, remdamasis šalies sveikatos apsaugos tarnybų informacija.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 2 118 naujų COVID-19 atvejų ir 49 mirusius pacientus.

Šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 2 722 COVID-19 pacientai, iš kurių 239 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad 38 mln. gyventojų turinčioje šalyje nuo pandemijos pradžios patvirtinti iš viso 2 928 065 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 75 958 užsikrėtę žmonės mirė.

Nuo pandemijos pradžios Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 2 670 394 žmonės, iš jų 763 – per pastarąją parą.

Kaip skelbiama vyriausybės tinklalapyje, iki šiol šalyje bent vieną vakcinos dozę yra gavę daugiau kaip 19,9 mln. žmonių, o visą vakcinavimo kursą baigė per 19,6 mln. žmonių.

Atnajinta 12.25

Rusijoje – per 28,7 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė 984 pacientai

Rusijoje per praėjusią parą nustatyta 28 717 naujų COVID-19 atvejų, taip pat mirė rekordiškai daug anksčiau užsikrėtusių žmonių, ligai nusinešus dar 984 gyvybes, rodo trečiadienį paskelbti kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 28 190 naujų COVID-19 atvejų ir 973 pacientų mirtį. Tądien taip pat buvo užfiksuotas naujas mirštamumo rekordas.

Praėjusią savaitę vicepremjerė Tatjana Golikova sakė, kad miršta daug COVID-19 pacientų, kurie nebuvo pasiskiepiję nuo koronavirusinės infekcijos.

Daugiausia naujų užsikrėtimo atvejų ir vėl užfiksuota Maskvoje – 4 410. Sostinėje per praėjusią parą mirė 72 koronavirusu užsikrėtę žmonės.

Sankt Peterburge patvirtinta 2 470 užsikrėtimo atvejų, mirė 65 COVID-19 pacientai.

Nuo pandemijos pradžios Rusijoje užregistruotas iš viso 7 861 681 COVID-19 atvejis, 219 329 užsikrėtę žmonės mirė. Persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 6 916 086 pacientai, iš jų 21 801 – per praėjusią parą.

Atnaujinta 10.47

Estijoje – 1 228 nauji COVID-19 atvejai, mirė du žmonės

Estijoje per praėjusią parą atlikus 7 314 testų nustatyti 1 228 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė du anksčiau užsikrėtę žmonės, trečiadienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 1 260 naujų COVID-19 atvejų ir dviejų pacientų mirtį.

Tarp naujai užregistruotų užsikrėtusiųjų 810 žmonių nėra pasiskiepiję arba baigę vakcinavimo kurso.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 930,42 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Trečiadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse dėl COVID-19 gydoma 316 pacientų, iš jų 33 – intensyviosios terapijos skyriuose, įskaitant 18, kuriems reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje patvirtinti 167 828 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 1 404 užsikrėtusieji mirė, 150 814 – pasveiko.

Bent vieną vakcinos nuo COVID-19 dozę Estijoje jau gavo 767 092 žmonės – 67,71 proc. suaugusių gyventojų. Visą vakcinavimo kursą baigė 722 459 gyventojai.

Atnaujinta 08.45

Ukrainoje – 16,3 tūkst. naujų COVID-19 atvejai, 471 pacientas mirė

Ukrainoje per pastarąją parą nustatyti 16 309 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai ir mirė 471 anksčiau užsikrėtęs žmogus, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 11 996 naujus COVID-19 atvejus ir 352 pacientų mirtį.

Per praėjusią parą šalyje hospitalizuotas 4 901 COVID-19 pacientas, 6 462 šia infekcija persirgę žmonės pasveiko, nurodoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime platformoje „Telegram“.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje koronavirusinė infekcija nustatyta iš viso 2 578 394 žmonėms, 59 523 užsikrėtę asmenys mirė, 2 304 361 – pasveiko.

Trečiadienio ryto duomenimis, daugiau kaip 41 mln. gyventojų turinčioje šalyje vieną vakcinos nuo koronaviruso dozę yra gavę daugiau kaip 7,6 mln. žmonių, dvi – per 6,2 mln. asmenų.

Ukrainos sveikatos apsaugos ministerija nurodė, kad 97 proc. rugsėjį dėl COVID-19 hospitalizuotų asmenų buvo nevakcinuoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt