Pasaulyje

2016.10.20 16:23

Jemene įsigaliojo naujos paliaubos

ELTA2016.10.20 16:23

Pilietinio karo alinamame Jemene vėlų trečiadienio vakarą oficialiai įsigaliojo naujos paliaubos. Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, jos truks 72 valandas. Visos konflikto šalys pasižadėjo laikytis ugnies nutraukimo. Pasak JT įgaliotinio Jemenui Ismailo Ouldo Sheikho Ahmedo, jei paliaubų bus laikomasi, bus galimybė jas pratęsti, informuoja agentūra dpa.


Praeityje ne kartą paliaubos Jemene žlugo. Pavyzdžiui, balandį tarpininkaujant JT pasiektų paliaubų pradžioje buvo laikomasi, tačiau vėliau jos tapo vis trapesnės. Be rezultatų baigėsi ir kelias savaites Kuveite vykę pokalbiai dėl taikos.

Prieš prasidedant naujoms paliauboms, smurtas skurdžioje šalyje neslopo.

Jemene šiitų husių sukilėliai ir jų sąjungininkai kovoja su užsienio pripažįstama prezidento Abedo Rabbo Mansuro Hadžio vyriausybe. Prezidentas yra pabėgęs į Saudo Arabijos sostinę Rijadą. Saudo Arabijos vadovaujama koalicija nuo kovo rengia oro antskrydžius prieš sukilėlius, kurie kontroliuoja didelę dalį Jemeno bei sostinę.

Jemeno gyventojai labai kenčia dėl konflikto. JT duomenimis, nuo 2015 metų kovo žuvo daugiau kaip 400 civilių, daugiau kaip 700 buvo sužeisti. Per 3 mln. gyventojų buvo priversti palikti savo namus.

Pastarąjį kartą per oro antskrydį prieš gedulo apeigų dalyvius Sanoje, JT duomenimis, žuvo mažiausiai 140 žmonių. Atsakomybę už jį prisiėmė Saudo Arabijos karinė koalicija, pareiškus, kad iš sąjungininkų Jemene gavo „klaidingą informaciją“. Chaosas naudingas teroristinėms grupuotėms, tarkim, „Al Qaeda“ ar „Islamo valstybei“ (IS), kurios nori plėsti savo įtaką Jemene.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.