Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JAV atideda raketų bandymą dėl tvyrančios įtampos su Šiaurės Korėja

ELTA 2015.09.08 13:45

JAV Pentagonas atidėjo tarpžemyninių balistinių raketų bandymą, kuris buvo numatytas kitą savaitę, teigia saugumo pareigūnai, praneša BBC.

JAV Pentagonas atidėjo tarpžemyninių balistinių raketų bandymą, kuris buvo numatytas kitą savaitę, teigia saugumo pareigūnai, praneša BBC.

Bandymą atidėjo, nes buvo baiminamasi, jog tvyrant karinio konflikto grėsmei Šiaurės Korėja gali neteisingai suprasti šias karines pratybas. Manoma, jog bandymas gali būti atidėtas iki gegužės.

Šiaurės Korėja ėmė grasinti branduolinėmis atakomis, kai Jungtinės Tautos (JT) kovą ėmėsi griežtų sankcijų, taip pasmerkdamos Šiaurės Korėjos trečiąjį branduolinį bandymą.

Šiaurės Korėja grasina branduolinėmis atakomis JAV, paskelbė karą Pietų Korėjai ir pažadėjo atnaujinti branduolinio reaktoriaus darbą nepaisydama JT Saugumo Tarybos nutarimų.

Pentagonas teigia, jog JAV stengiasi „išvengti bet kokių nesusipratimų ir apsiskaičiavimų“, kurie galėtų kilti dėl šio raketų bandymo.

Kaip jau skelbta, penktadienį Šiaurės Korėja pasiūlė užsienio ambasadoms apsvarstyti savo darbuotojų evakuaciją dėl paaštrėjusios situacijos Korėjos pusiasalyje, pridurdama, kad nuo balandžio 10 dienos Pchenjanas nebegalės garantuoti diplomatų saugumo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi