Pasaulyje

2021.10.11 13:12

Lietuvos ir Rusijos diplomatinių santykių 30-mečiui paminėti – konferencija prezidentūroje

LRT.lt2021.10.11 13:12

Vytauto Didžiojo universiteto Andrejaus Sacharovo demokratinės plėtros tyrimų centras spalio 28–29 d. surengs konferenciją, skirtą Lietuvos ir Rusijos diplomatinių santykių 30-mečiui paminėti, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Lietuvos Respublikos prezidento globojamoje konferencijoje dalyvaus apie dvi dešimtys aukšto lygio politikų, diplomatų ir politologų iš užsienio bei Lietuvos, kurie aptars Lietuvos praeitį, dabartį ir, svarbiausia – ateitį.

1991 m. liepos 29 d., pasirašyta sutartis tarp Rusijos ir Lietuvos, kai dar egzistavo Sovietų Sąjunga. Sutartyje Rusija pripažino Lietuvos okupaciją ir aneksiją, ir tai yra vienintelis susitarimas, kuriame tai pripažįstama.

Nors šis susitarimas gali būti vertinamas kaip gero valdymo ir gerų kaimyninių santykių ženklas, laikui bėgant abiejų šalių santykiai darėsi vis sudėtingesni ir įtempti, jiems didelę įtaką padarė Rusijos noras dominuoti ir valstybės remiamos atminties politikos savo kaimynų atžvilgiu puoselėjimas.

„Rusijos atstovai, kurie derėjosi dėl susitarimo, daugeliu atžvilgių skyrėsi nuo dabartinės Rusijos valdžios. Kyla klausimas, ar geri kaimyniniai santykiai, pagrįsti lygiomis teisėmis ir tarpusavio pagarba, yra įmanomi. Kokios yra tokio normalizavimo sąlygos ir kaip Lietuva turėtų pasiruošti tam momentui, jei tokia galimybė atsirastų?“ – klausia Sacharovo centro direktorius prof. Robertas van Vorenas.

Konferencija spalio 28–29 dienomis vyks Lietuvos prezidentūroje Kolonų salėje. Dalyvių skaičius ribojamas iki 75 dalyvių. Tačiau konferencija bus tiesiogiai transliuojama per LRT.lt trimis kalbomis: anglų, lietuvių ir rusų. Daugiau informacijos apie platų konferencijos dalyvių sąrašą bus pateikta netrukus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt