Pasaulyje

2016.10.19 11:54

Migrantai sukėlė riaušes užsieniečių sulaikymo centre Madride

ELTA 2016.10.19 11:54

Beveik 40 migrantų, sukėlusių riaušes užsieniečių sulaikymo centre Ispanijos sostinėje Madride, tebėra ant pastato stogo. Tai trečiadienį pranešė naujienų agentūra „Europa Press“.

Jos duomenimis, 7 valandą 30 minučių vietos laiku (8 valandą 30 minučių Lietuvos laiku) ten buvo 39 žmonės. Migrantai periodiškai skanduoja: „Laisvė“. Antradienio vakarą grupė centre buvusių užsieniečių, kurių daugumą sudarė atvykėliai iš Alžyro, išlaužė duris ir kopėčiomis užlipo ant pastato stogo. Pažymima, kad riaušininkai neturi ginklų.

Anksčiau vienas iš apsaugos darbuotojų pasiskundė, jog antradienį trūko personalo, kadangi pagrindinės policijos jėgos Ispanijos sostinėje rūpinosi tvarkos palaikymu per Madrido „Real“ ir Varšuvos „Legia“ futbolo klubų rungtynes. Teisėsaugos institucijos neigia šią prielaidą. Kol kas nepatikslinama, ar jau prasidėjo derybos su riaušes sukėlusiais migrantais.

Užsieniečių sulaikymo centre Madride telpa apie 280 žmonių.

Spalio pradžioje Ispanijos Mursijos regione iš užsieniečių sulaikymo centro pabėgo beveik 70 migrantų. Prieš tai atvykėliai sukėlė riaušes ir, apsiginklavę peiliais ir gesintuvais, puolė teisėsaugos institucijų darbuotojus. Nuo migrantų nukentėjo penki policininkai.