Pasaulyje

2021.10.10 21:22

Sidnėjuje atšaukiamas 106 dienas galiojęs karantinas

BNS2021.10.10 21:22

Sidnėjuje pirmadienį baigia galioti beveik keturis mėnesius trukęs karantinas, privertęs daugiau nei 5 mln. Australijos didžiausio miesto gyventojų izoliuotis net 106 dienas.

Karantinas įvestas siekiant apriboti lengvai užkrečiamos koronaviruso delta atmainos plitimą.

Karantinas atšaukiamas, nes pastaruoju metu naujų infekcijų skaičius sumažėjo, o Naujojo Pietų Velso valstijoje sekmadienį užregistruota 477 užsikrėtimo atvejai, tuo tarpu daugiau nei 70 proc. vyresnių nei 16 metų žmonių yra paskiepyti dviem vakcinų nuo COVID-19 dozėmis.

Saujelė įstaigų, įskaitant barus ir lošimo automatų salonus, planavo atverti duris pasiskiepijusiems klientams pirmadienį iškarto po vidurnakčio vietos laiku.

Taip pat pirmadienį pirmųjų klientų sulauks kirpyklos, į kurias klientai užsirašė kelioms savaitėms į priekį.

Nuo birželio mėnesio parduotuvėse, mokyklose, salonuose ir biuruose galėjo dirbti tik patys būtiniausi darbuotojai, galiojo ir beprecedenčiai gyventojų laisvės apribojimai.

Buvo draudžiama keliauti daugiau nei penkis kilometrus nuo namų, lankyti šeimos narius, sportuoti, lankytis prekybos centruose ir dalyvauti laidotuvėse.

„Labai nedaug šalių laikėsi tokio griežto ar kraštutinio požiūrio į COVID-19 kaip Australija“, – naujienų agentūrai AFP teigė akademikas ir buvęs Australijos rasių diskriminacijos komisaras Timas Soutphommasane'as.

Kol kas vis dar bus ribojami masiniai susibūrimai ir tarptautinės kelionės, o mokyklos mokys mokinius nuotoliniu būdu dar kelias savaites.

Kitu atveju kasdienis gyvenimas bus įprastesnis.

Didžiąją pandemijos dalį Australija sėkmingai slopino koronaviruso plitimą uždarydama sienas, įvesdama karantinus bei griežtus testavimo reikalavimus ir kontaktų su užsikrėtusiaisiais stebėjimą.

Visgi lengvai plintanti delta atmaina sužlugdė planus visiškai sustabdyti COVID-19 plitimą, bent jau didžiuosiuose miestuose Melburne ir Sidnėjuje, kurie dabar mokosi „gyventi su Covid-19“.

Kalbėdamas apie karantino pabaigą, neseniai postą užėmęs Naujojo Pietų Velso konservatorių premjeras Dominicas Perrottetas pareiškė: „Tai didelė diena mūsų valstybei“.

Po „100 dienų „kraujo, prakaito ir jokio alaus“ gyventojai to nusipelnėte“, pažymėjo D. Perrottetas.

Visgi nepaisant šventinės nuotaikos, nerimaujama, kokie bus apribojimų švelninimo padariniai.

D. Perrottetas paragino darbdavius rūpestingai elgtis su personalu, nerimaudamas, kad draudimas dirbti nepasiskiepijusiems sukels protestus ir konfrontaciją.

Taip pat baiminamasi, kad gali kilti naujų viruso protrūkių.

Šią savaitę Australijos gydytojų asociacija (AMA) sukritikavo D. Perrottetą, kai jis, regis, nukreipė dėmesį nuo sveikatos į ekonomikos atsigavimą.

„AMA palaiko laipsnišką ekonomikos atvėrimą ir apribojimų sušvelninimą, tačiau labai svarbu stebėti kiekvieno žingsnio poveikį viruso plitimui ir užsikrėtimo atvejų skaičiui“, – pareiškė gydytojų organizacija.

„Priešingu atveju, nepaisant didelio pasiskiepijusių skaičiaus, Naujojo Pietų Velso ligonės vis tiek gali persipildyti“, – pridūrė AMA.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt