Pasaulyje

2021.10.09 20:59

Po korupcijos skandalo atsistatydina Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas

atnaujinta 22.01
ELTA2021.10.09 20:59

Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas paskelbė, kad traukiasi iš savo posto, nors dar penktadienį teigė nematąs priežasties atsistatydinti iš koalicinės vyriausybės vadovo pareigų, nepaisant prieš jį ir jo partiją inicijuoto tyrimo dėl korupcijos.

Darydamas per televiziją transliuotą pareiškimą, S. Kurzas pabrėžė norįs „užleisti vietą, kad būtų išvengta chaoso“.

„Mums reikia stabilumo“, – sakė 35 metų konservatorius ir pridūrė, kad būtų „neatsakinga“ leisti Austrijai „pasinerti į ne vieną mėnesį truksiantį chaosą ar aklavietę“, kol ši ES valstybė narė grumiasi su koronaviruso pandemija.

Jis nurodė, kad naujuoju kancleriu siūlys paskirti dabartinį užsienio reikalų ministrą Alexander'ą Schallenbergą. Pats S. Kurzas ketina toliau vadovauti valdančiajai Liaudies partijai (OVP) ir eiti parlamentaro pareigas.

Žaliųjų lyderis vicekancleris Werneris Kogleris penktadienį paprašė OVP paskirti kitą vyriausybės vadovą, teigdamas, kad S. Kurzas „nebetinka eiti pareigas“.

Trečiadienį prokurorai atliko kratas keliuose su OVP susijusiuose biuruose ir pranešė, kad kancleris ir dar devyni asmenys atsidūrė jų tyrimo centre. Teisėsaugai kilo įtarimų, kad vyriausybės pinigai buvo panaudoti korupciniam sandoriui, siekiant užtikrinti valdančiajai partijai palankų nušvietimą žiniasklaidoje.

S. Kurzas neigia atlikęs kokių nors neteisėtų veiksmų, o šeštadienį pakartojo, kad jam mesti kaltinimai yra „klaidingi“.

„Galėsiu tai paaiškinti; esu tuo įsitikinęs“, – ramiai sakė jis.

S. Kurzo teigimu, kai kurios jo parašytos SMS žinutės, dėl kurių jis sulaukė nemalonumų, buvo išsiųstos „įsikarščiavus“.

„Esu paprastas žmogus, turintis emocijas ir darantis klaidas“, – pažymėjo atsistatydinantis vyriausybės vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt