Pasaulyje

2021.10.08 15:29

Lietuva stebi situaciją dėl Bulgarijoje dėl šnipinėjimo sulaikytų tautiečių, žada konsulinę pagalbą

Augustas Stankevičius, BNS2021.10.08 15:29

Lietuva stebi situaciją dėl Bulgarijoje sulaikytų tautiečių, žada jiems konsulinę pagalbą, penktadienį informavo Užsienio reikalų ministerija (URM).

„Užsienio reikalų ministerija gavo oficialų patvirtinimą iš Bulgarijos institucijų, kad Bulgarijoje sulaikyti du Lietuvos Respublikos piliečiai. Lietuvos ambasada Rumunijoje ir Bulgarijai seka susidariusią padėtį ir prireikus suteiks sulaikytiems piliečiams konsulinę pagalbą“, – nurodoma ministerijos komentare BNS.

Bulgarijos vidaus reikalų ministerija ketvirtadienį pranešė, kad dėl įtarimų pavogus produktų ir neskelbtinų duomenų buvo sulaikyti trys šalies didžiausios ginklų ir šaudmenų gamyklos darbuotojai – du lietuviai ir vienas rusas.

Policija pradėjo operaciją anksčiau šį mėnesį, iš centriniame Kazanleko mieste įsikūrusios gamyklos „Arsenal“ gavusi skundą dėl dingusios produkcijos ir dokumentų.

Dingusiuose dokumentuose buvo „informacijos, kuri yra itin jautri kompanijai ir domina konkurentus Bulgarijoje bei užsienyje“.

Du vyrai – 24-erių lietuvis ir 60-metis rusas – bei 59-erių lietuvė buvo sulaikyti, kai bandė palikti Bulgariją. Jų automobiliuose policija aptiko dokumentų ir daiktų, kurie, pareigūnų manymu, gali būti susiję su tyrimu.

„Arsenal“ yra seniausia ir didžiausia Bulgarijos ginklų bei šaudmenų gamykla. Šaltojo karo metais ji buvo vienintelė licencijuota rusiškų Kalašnikovo automatų gamintoja už Sovietų Sąjungos ribų.

„Arsenal“ buvo visiškai privatizuota 2011 metais ir vis dar gamina įvairius šautuvus, sunkiuosius ir lengvuosius kulkosvaidžius bei šaudmenis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt