Pasaulyje

2016.10.18 16:17

ES: prekybos sutarčiai su Kanada Belgija turi pritarti iki penktadienio

BNS 2016.10.18 16:17

Belgijos Valonijos regionas Europos Sąjungos (ES) ir Kanados laisvosios prekybos sutarčiai, kurią jis yra blokavęs, turi pritarti iki penktadienį rengiamo ES aukščiausiojo lygio susitikimo, pareiškė už prekybą atsakinga Europos Komisijos (EK) narė.

„Taip, turi būti pritarta. Mūsų Kanados draugai turi žinoti, ar jiems užsisakyti lėktuvo bilietus, ar ne“, – pareiškė Cecilia Malmstroem, atsakydama į klausimą, ar Briuselyje rengiamas aukščiausiojo lygio susitikimas yra galutinis terminas, iki kurio laisvosios prekybos sutarčiai turi pritarti visos 28 ES valstybės narės, įskaitant Belgiją.

Po prekybos ministrų derybų Liuksemburge kalbėjusi Komisijos narė pridūrė, kad nepasiekus susitarimo aukščiausiojo lygio susitikime Kanados premjero Justino Trudeau  spalio pabaigoje planuojamas vizitas laisvosios prekybos sutarčiai pasirašyti neįvyks.

Nedidelio Belgijos Valonijos regiono įstatymų leidėjai per penktadienį surengtą balsavimą netikėtai nusprendė blokuoti Europos Sąjungos (ES) ir Kanados laisvosios prekybos sutartį (CETA), o tai reiškia, kad Belgija negali pasirašyti šio dokumento, dėl kurio derėtasi net septynerius metus.