Pasaulyje

2021.10.07 17:42

Bulgarija sulaikė 2 lietuvius, jie įtariami šnipinėjimu karinėje gamykloje

atnaujinta 19.01
LRT.lt, BNS2021.10.07 17:42

Bulgarijos policija skelbia sulaikiusi du Lietuvos piliečius ir vieną Rusijos pilietį, įtariamus vykdžius „pramoninį šnipinėjimą“, skelbia Rusijos naujienų agentūra TASS.

Pasak Bulgarijos Stara Zagoros miesto policijos departamento, 24-erių ir 59-erių metų lietuviai kartu su 60 metų Rusijos piliečiu dirbo Kazanlako „Arsenal“ kariuomenės gamykloje ir turėjo prieigą prie naujausių technologijų.

Policija tris asmenis sulaikė pasienyje su Graikija spalio 5 dieną, kuomet gamykla pranešė apie tam tikrus dingusius dokumentus, kurie yra itin svarbūs Bulgarijos ir užsienio konkurentams.

Kaip teigia Bulgarijos portalas „BNT News“ įvairūs dokumentai ir daiktai buvo rasti minėtųjų asmenų automobiliuose, kuomet jie buvo sustabdyti šalia Kulatos pasienio punkto.

Trys sulaikytieji nuo rugsėjo 17-osios dienos buvo išėję neapmokamų atostogų ir po jų negrįžo į darbus.

Rusijos diplomatinė misija skelbia neturinti informacijos apie sulaikytą savo šalies pilietį.

Užsienio reikalų ministerija informuoja, kad oficialios informacijos apie šį įvykį kol kas nėra gavusi. Nurodoma, kad Lietuvos ambasada Rumunijoje ir Bulgarijai susisiekė su atitinkamomis Bulgarijos institucijomis ir laukia atsakymo.

„Arsenal“ yra seniausia ir didžiausia Bulgarijos ginklų bei šaudmenų gamykla. Šaltojo karo metais ji buvo vienintelė licencijuota rusiškų Kalašnikovo automatų gamintoja už Sovietų Sąjungos ribų.

Žlugus komunizmui tos licencijos tapo ginčo tarp Sofijos ir Maskvos, kuri ne kartą kaltino Bulgariją garsiojo AK-47 klastojimu, objektu.

„Arsenal“ buvo visiškai privatizuota 2011 metais ir vis dar gamina įvairius šautuvus, sunkiuosius ir lengvuosius kulkosvaidžius bei šaudmenis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt