Pasaulyje

2016.10.17 22:57

Kryme – užmojai statyti paminklą Vladimirui Putinui

15min.lt 2016.10.17 22:57

Sovietiniai įpročiai Rusijos okupuotame Kryme klesti. Sumanyta statyti paminklą Vladimirui Putinui.

Tokios iniciatyvos ėmėsi Krymo politikas, Krymo rusų bendruomenių lyderiu pristatomas Sergejus Šuvainikovas, paskelbęs apie pinigų paminklui rinkimą. Kaip praneša newsru.com, tikimasi, kad paminklas V. Putinui Simferopolyje bus atidengtas jau 2018 m.

Iniciatyvą lydi pompastiški pareiškimai, esą pusiasalio aneksija buvo „Krymo pavasaris“, kurio lyderiai Sergejus Aksionovas ir Vladimiras Konstantinovas esą labai nusipelnė Krymo gyventojams. Tačiau pagrindiniu „Krymo pavasario“ didvyriu, suprantama, įvardijamas V. Putinas, kuris „stojo ginti tėvynainius“ ir „palaikė demokratišką pasirinkimą“ Krymo „referendume“, kurio rezultatų tarptautinė bendruomenė nepripažįsta.

Beje, jau aptarta ir paminklo V. Putinui idėja. Anot iniciatyvą pristačiusio S. Šuvainikovo, tai bus „rusų kapitono“, stovinčio prie laivo šturvalo, figūra, kurios postamente ketinama iškalti sparnuotą V. Putino frazę apie Krymą.

Beje, V. Putinas jau gali pasidžiaugti jam gyvam esant pastatytu paminklu. Krasnodaro srityje, Novorosijske, stovi Rusijos lyderio biustas, o netoli Sankt Peterburgo galima rasti skulptūrą, vaizduojančią V. Putiną kaip Julijų Cezarį.