Pasaulyje

2021.10.07 13:44

Latvijos sveikatos sistemą skandina COVID banga: prašys Europos šalių pagalbos

BNS, LRT.lt2021.10.07 13:44

Latvijos valstybinė operatyvinė medicinos komisija ketvirtadienį nusprendė sveikatos apsaugos sistemoje paskelbti nepaprastąją padėtį, naujienų agentūrai BNS pranešė sveikatos apsaugos ministras Danielis Pavlutas.  

Paskelbus nepaprastąją padėtį, gydymo įstaigos turi teisę laisviau disponuoti savo ištekliais, kad užtikrintų pagalbos teikimą tiek COVID-19 pacientams, tiek kitiems sunkiems ligoniams.

„Svarstėme įvairius veiksmų variantus, įskaitant galimybę prašyti tarptautinės pagalbos. Kai intensyviosios terapijos skyriuose baigiasi ištekliai, per trumpą laiką kažką pakeisti jau neįmanoma. Anesteziologų yra tiek, kiek yra, kaip ir slaugytojų. Galime atvežti papildomos įrangos, tačiau negalime padidinti žmonių, galinčių dirbti su ta įranga, skaičiaus“, – anksčiau sakė D. Pavlutas.

Pasak ministro, esant dabartinei padėčiai greitosios pagalbos automobilių netrūksta, tačiau jiems tenka stovėti eilėse prie atskirų ligoninių priėmimo skyrių, todėl jie tuo metu negali reaguoti į kitus skubius iškvietimus.

Greitosios medicinos pagalbos tarnybos vadovė Lienė Cipulė trečiadienį paragino skelbti sveikatos apsaugos sistemoje nepaprastąją padėtį, nes ligoninės dėl smarkiai išaugusio COVID-19 ligonių srauto nebegali priimti visų pacientų.

Anksčiau sveikatos apsaugos ministras tikino, kad gali prašyti Švedijos ar Vokietijos pagalbos, kurios padėtų perkelti pacientus į savo šalių ligonines.

Taip pat buvo neatmetamas ir lauko ligoninės variantas.

Trečiadienį vakare Greitosios medicinos pagalbos tarnyba pareiškė, jog nuo šiol nuodugniau vertins skambučius dėl greitosios pagalbos iškvietimo, kad užtikrintų būtinosios pagalbos teikimą žmonėms, kurių gyvybei dėl jų būklės kyla grėsmė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt