Naujienų srautas

Pasaulyje2016.10.17 20:17

F. Mogherini paliaubas Alepe vadina „teigiamu žingsniu“

BNS 2016.10.17 20:17

Rusijos skelbimas apie aštuonių valandų trukmės paliaubas Alepe yra „teigiamas“ sprendimas, bet to gali nepakakti, kad humanitarinė pagalba spėtų pasiekti šį apsuptą Sirijos miestą, pareiškė pirmadienį Europos Sąjungos išorės politikos vadovė Federica Mogherini.

„Tai gali būti pradžia.... ir tikrai teigiamas žingsnis“, – sakė žurnalistams F. Mogherini, pasibaigus ES šalių užsienio reikalų ministrų susitikimui Liuksemburge, kur buvo priimtas pareiškimas, smerkiantis Maskvą ir Damaską, kurių veiksmai gali būti vertinami kaip karo nusikaltimai.

„Naujausiu pagalbos agentūrų vertinimu (pagalbai pristatyti) reikėtų 12 valandų; taigi dar reikia padirbėti, kad būtų rastas bendras pagrindas“, – pridūrė F. Mogherini.

Rusija pirmadienį pareiškė, kad jos ir valdančiojo Sirijos režimo pajėgos ketvirtadienį Alepe trumpam nutrauks ugnį; šis pranešimas paskelbtas tuo pačiu metu, kai sustiprėjo puolimo prieš šį Sirijos miestą kritika.

„Mes priėmėme sprendimą negaišti laiko ir įvesti „humanitarinę pauzę“, daugiausia, saugiam civilių judėjimui, ligonių ir sužeistųjų evakavimui, kovotojų pasitraukimui“, – sakė Rusijos kariškių atstovas Sergejus Rudskojus per spaudos konferenciją.

Jis dar pridūrė, kad tos paliaubos galios „spalio 20 dieną nuo 8 val. iki 16 val. (vietos ir Lietuvos laiku) Alepo (miesto) rajone“.

Pasak S.Rudskojaus tą dieną „Rusijos oro ir kosmoso pajėgų ir Sirijos vyriausybės pajėgų aviacija nutrauks antskrydžius ir ugnį iš kitų ginklo rūšių“.

„Rusija kaip ir anksčiau yra pasirengusi aptarti bet kurias iniciatyvas dėl padėties Alepe sprendimo“, – dar pažymėjo jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi