Pasaulyje

2016.10.17 12:32

Mianmare nuskendus keltui žuvo mažiausiai 25 žmonės, dešimčių tebeieškoma

BNS2016.10.17 12:32

Mianmaro vidurio regione savaitgalį apvirtus ir nuskendus keltui, kuriuo plaukė daug mokytojų ir studentų, gelbėtojai rado jau 25 žuvusiuosius, bet prognozuojama, kad iškėlus laivą iš upės dugno aukų dar gali padaugėti, pirmadienį pranešė pareigūnai.

Iš viso pavyko išgelbėti 154 žmones.

Nelaimė įvyko šeštadienį anksti ryte, keltui plaukiant Čindvino upe iš Homalino miesto į Monjvą, maždaug 72 km į šiaurę nuo Monjvos.

Upę naršantys gelbėtojai prie nuskendusio laivo pririšo virves, kad jį galėtų iškelti kranas. Būgštaujama, kad aukų skaičius gali pasiekti 100.

„Jau radome 25 skenduolius, bet vis dar bandome iškelti laivą“, – sakė operaciją prižiūrintis vietos gelbėjimo ir gyventojų perkėlimo departamento direktorius Sa Willy Frientas.

Anksčiau jis sakė, kad keltu, kuris nuskendo šeštadienį maždaug 5 val. vietos laiku, plaukė „daugiausia universitetų studentai ir mokyklų mokytojai“.

„Manau, apie 70–80 studentų ir maždaug 30 mokytojų, taip pat gydytojų“, – pridūrė jis.

Sa Willy Frientas nurodė, kad keltu plaukė 240–250 žmonių – maždaug 100 daugiau negu oficialiai leidžiama. Be to, kelte buvo sunkus krovinys, įskaitant kelis motociklus.

Keturi iš kelto įgulos narių buvo sulaikyti, prieš juos bus imtasi teisinių veiksmų, sakė Sa Willy Frientas. Pareigūnai dar ieško kito įgulos nario ir kelto savininko.

Nelaimę išgyvenusi 27 metų mokytoja Hnin Lei Yee su vyru ir vienų metų dukrele keliavo švęsti su savo šeima budistų Tadingjuto šventės.

Jos kūdikis žuvo, o koks likimas ištiko vyrą, ji dar nežino.

„Viskas nutiko labai greitai, – sakė ji AFP. – Langas buvo atidarytas, tad aš turėjau galimybę ištrūkti iš laivo. Nemoku plaukti, tad turėjau laikytis ant plastikinės plūdės. Kaip pagaliau atplaukė gelbėtojų valtis, (jie) išgelbėjo man gyvybę.“

„Ryte išgirdau, kad ligoninėje yra miręs vaikas, ir nuvykau tenai. Pamačiau savo dukterį mirusią“, – verkdama sakė ji.

Tokios tragedijos yra dažnos Mianmare. Šalis turi ilgą pakrantės liniją; ją taip pat raižo tankus dažnai patvinstančių upių tinklas, todėl gyventojai yra labai priklausomi nuo susisiekimo keltais, o šie dažnai gabena daugiau keleivių negu leidžiama.

Mažiausiai 21 žmogus, tarp jų – devyni vaikai, žuvo balandžio mėnesį keltui apvirtus prie Mianmaro vakaruose esančios Rachinų valstijos krantų.

Pernai kovo mėnesį 33 žmonės žuvo perpildytam keltui apvirtus per audrą prie vakarinės pakrantės.

Mianmaro mokytojų federacijos viceprezidentas Sai Khaing Myo Tunas sakė, kad šeštadienį nuskendusiame kelte tikriausiai buvo daugiau kaip 30 mokyklų darbuotojų.

„Man iš tiesų taip gaila, – sakė jis. – Šis incidentas mus labai išgąsdino.“

„Mokytojams dažnai tenka naudotis tokiu nesaugiu transportu, ypač kai jie vyksta atsiimti savo mėnesinio atlyginimo“, – pridūrė jis.

Monjva yra už maždaug 100 km į vakarus nuo Mandalėjaus.

Populiariausi