Pasaulyje

2013.04.06 10:07

Nuo šių metų pradžios Prancūzijoje iš taborų iškeldinta 4 tūkst. romų

ELTA2013.04.06 10:07

Nuo šių metų pradžios Prancūzijoje iš taborų iškeldinta 4 tūkst. romų, informuoja „Radio France Internationale“ remdamasi Europos žmogaus teisių asociacija (AEDH).

Nuo šių metų pradžios Prancūzijoje iš taborų iškeldinta 4 tūkst. romų, informuoja „Radio France Internationale“ remdamasi Europos žmogaus teisių asociacija (AEDH).

Apie tūkstantį iš jų buvo priversti palikti taborus po stovyklų, kuriose jie gyveno, padegimo arba išpuolių prieš jų laikinuosius būstus. Vienas tokių gaisrų vyko maždaug prieš mėnesį Prancūzijos sostinės priemiestyje, kai beveik visą šiaurinę Paryžiaus dalį užtraukė dūmų debesis.

Skaičiuojama, kad šiuo metu Prancūzijoje gyvena apie 20 tūkst. romų. Dauguma jų yra kilę iš Bulgarijos ir Rumunijos.

AEDH vadovas Philippe`as Goossensas pastebėjo, kad romų iškeldinimas į tėvynę dažnai vyksta dėl neigiamos gyventojų reakcijos. Tarp romų ir vietinių gyventojų, gyvenančių šalia romų taborų, dažnai įsiplieskia konfliktai.

Pastaraisiais metais Prancūzijos vyriausybė ne kartą buvo kritikuojama dėl romų stovyklų likvidavimo įvairiuose šalies regionuose.

2010 metų vasarą prezidentas Nicolas Sarkozy nurodė išsiųsti iš Prancūzijos nelegaliai čia gyvenančius romus. Tačiau ši priemonė nebuvo veiksminga, nes dauguma šeimų vėl greitai grįžo į šalį. Valdžia suspėjo iš šalies išsiųsti per tūkstantį romų gyvenviečių gyventojų, tačiau tokią migracinę politiką griežtai pasmerkė kitos ES valstybės.

Naujoji Prancūzijos vyriausybė pažadėjo pakeisti savo politiką romų atžvilgiu.

Jeano-Marco Ayrault vadovaujama vyriausybė pranešė apie ketinimą plėsti pramonės sektorius, kur jie galėtų dirbti. Be to, planuojama atšaukti mokesčius, kuriuos dabar turi mokėti įmonės, samdančios tokius migrantus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.