Pasaulyje

2016.10.14 20:05

Jėzuitai savo vadovu pirmą kartą išsirinko ne europietį

BNS2016.10.14 20:05

Per beveik pusę tūkstančio metų savo istorijos Jėzuitų ordinas penktadienį savo vadovu, neoficialiai vadinamą Juoduoju popiežiumi, išsirinko ne europietį, o žmogų iš Lotynų Amerikos.

67-erių venesuelietis, politologijos daktarantas Arturo Sosa išrinktas 36-uoju Jėzaus draugijos generolu – tai padaryta per keturių dienų kongregaciją, tarp kurios narių yra ir popiežius Pranciškus.

„Tad ir baltasis popiežius (Pranciškus) ir juodasis popiežius yra iš Lotynų Amerikos“, – tinkle „Twitter“ paskelbė Pietų Afrikos kardinolas Wilfredas Foxas Napier, reaguodamas į slapto balsavimo rezultatą.

Juoduoju popiežiumi Jėzuitų vadovas vadinamas dėl savo paprastų tamsių rūbų.

A.Sosa pakeitė ispaną Adolfo Nicolas, kuris pasitraukė iš posto savo noru, sukakus 80 metų.

Jėzuitų ordinas, įsteigtas 1540 metais, pastaruoju metu į savo gretas įtraukia daugiau naujų narių iš Azijos, Lotynų Amerikos ir Afrikos.

Laikydamiesi savo steigėjo Ignace de Loyola`o nustatytos tvarkos, 215 rinkėjų iš 62 šalių keturias paras praleido susirinkę į 36-ąją Generalinę kongregaciją, poromis svarstydami, kas galėtų būti generolu. Jėzuitams draudžiama kelti save kandidatais ar agituoti už kurį nors kitą narį į vadovus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.