Pasaulyje

2016.10.14 09:05

„WikiLeaks“: H. Clinton siūlė apjuosti Kiniją priešraketinės gynybos žiedu

BNS2016.10.14 09:05

Demokratų kandidatė į JAV prezidento postą Hillary Clinton yra privačiai sakiusi, kad Amerika „apjuos Kiniją“ priešraketinės gynybos sistemomis, jeigu Pekino vyriausybė nepažabos Šiaurės Korėjos branduolinės programos.

H. Clinton komentarus paskelbė vyriausybės paslaptis viešinantis tinklalapis „WikiLeaks“, gavęs konfidencialių dokumentų, pavogtų įsilaužus į šios kandidatės rinkimų kampanijos pirmininko asmeninę elektroninio pašto paskyrą. Tarp pavogtų elektroninių laiškų yra dokumentas su H. Clinton privačių kalbų, kurias ji atsisakė viešai skelbti, ištraukomis.

Kinija griežtai kritikavo JAV ir Pietų Korėjos planus dislokuoti priešraketinės gynybos sistemą, nukreiptą prieš Šiaurės Korėją, šiemet įvykdžiusią savo penktą branduolinį bandymą. Tačiau H. Clinton nurodė, kad yra sakiusi Kinijos pareigūnams, jog JAV galėtų dislokuoti tame regione dar ir papildomų laivų.

Ji taip pat išjuokė Kinijos pretenzijas į beveik visą Pietų Kinijos jūros akvatoriją, sakydama, kad pagal Kinijos logiką JAV po Antrojo pasaulinio karo galėjo Ramųjį vandenyną pavadinti „Amerikos jūra“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.