Pasaulyje

2021.10.05 12:20

Sakartvelo spec. tarnybos galėjo sekti diplomatus – Lietuvos ir kitų šalių ambasados reiškia susirūpinimą

LRT.lt2021.10.05 12:20

Grupė ambasadorių atstovaujančių diplomatinius padalinius, akredituotus Sakartvelo išreiškė „didelį susirūpinimą“ dėl pranešamo sekimo, kurį vykdė šios šalies saugumo tarnybos, rašo „Radio Free Europe/ Radio Liberty“.

Praėjusį mėnesį Sakartvelą supurtė skandalas, kuomet buvo nutekinti tūkstančiai saugumo failų, kuriuo parodytas vykdytas didelio masto sekimas, kurio metu buvo sekami žurnalistai, religinio pasaulio atstovai ir diplomatai.

Jungtiniame pareiškime diplomatai, įskaitant ir Lietuvos ambasadą Tbilisyje, tokį sekimą pavadino „rimtu Vienos konvencijos pažeidimu“, kuris „kompromituoja normalų diplomatinį darbą Sakartvele“.

Specialiame susitikime dalyvavo ir ES ambasadorius Carlas Hartzellas, JAV ambasadorė Kelly Degnan, Japonijos ambasadorius Imamura Akira.

Ir nors paviešintų dokumentų autentiškumas nebuvo oficialiai patvirtintas, manoma, kad šalies saugumo tarnybos stebėjo JAV ambasadorę, JAV diplomatus, Izraelio ambasadorių ir kitų diplomatinių misijų Tbilisyje atstovus.

Nemažai paviešintų failų susiję ir su Sakartvelo Ortodoksų bažnyčia.

Sakartvelo užsienio reikalų ministerija teigė, kad „atskleis visą tiesą apie paviešintus failus“.

„Ministras Zalkalianis užsienio diplomatams patikino, kad šalies prokuratūra imasi priemonių patvirtinti šių failų autentiškumą ir kaip jie pateko į žiniasklaidos rankas“, - rašoma Sakartvelo užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Sakartvelo užsienio reikalų ministerijos pozicija dėl paviešintų dokumentų ir vykdomo sekimo gerokai skiriasi nuo šalies Vyriausybės.

Šalies premjeras Iraklis Garibašvilis kaltinimus sekimu pavadino „provokacija“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt