Pasaulyje

2016.10.13 16:56

Tailande po ilgos ligos mirė monarchas B. Adulyadejas

BNS, LRT.lt2016.10.13 16:56

Tailando karalius Bhumibolas Adulyadejas mirė po ilgai trukusios ligos, ketvirtadienį paskelbė karališkieji rūmai.

Ši žinia padėjo tašką nepaprastam septynis dešimtmečius trukusiam valdymui.

„15 val. 52 min. (vietos, 11 val. 52 min. Lietuvos laikų) jis ramiai mirė Sirirajo ligoninėje“, – sakoma Karališkųjų rūmų biuro pranešime.

Kelias pastarąsias dienas smarkiai susiskaldžiusioje šalyje tvyrojo didelis nerimas dėl ateities, medikams kovojant dėl itin gerbiamo monarcho, laikomo Tailandą vienijančia figūra, gyvybės.

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visos Lietuvos žmonių vardu pareiškė užuojautą Tailando princui Maha Vajiralongkornui, princesei Maha Chakri Sirindhorn ir visai karališkajai šeimai dėl Tailando karaliaus B. Adulyadejo netekties.

Pasak prezidentės, rūpestingai ir atsakingai savo valstybei tarnavęs karalius žmonių atmintyje išliks kaip ypač gerbiamas, mylimas ir valstybei atsidavęs valdovas, visų Tailando žmonių Karalius.

„Karalius Bhumibolas Adulyadejas yra neatsiejama Tailando valstybės, jos istorijos ir tapatybės dalis, per septynis dešimtmečius tapęs visos valstybės simboliu, dialogo ir vienybės šalyje ramsčiu“, – rašoma šalies vadovės užuojautoje.

Prezidentė palinkėjo stiprybės ir ištvermės visai karališkajai šeimai ir Tailando žmonėms, rašoma prezidentūros pranešime spaudai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt