Pasaulyje

2016.10.13 10:01

JAV atakavo radiolokacijos stotis Jemene

ELTA 2016.10.13 10:01

JAV kariuomenė po to, kai iš Jemeno vėl buvo paleistos dvi raketos į Raudonojoje jūroje esantį JAV karo laivą, atakavo Jemene įsikūrusias radiolokacijos stotis, praneša agentūra BBC.

Anot Pentagono, pirminiai vertinimai rodo, kad sunaikintos trys radiolokacijos stotys, iš kurių pastarąsias kelias dienas taikytasi į JAV eskadrinį minininką „USS Mason“. Teigiama, kad stotys yra Irano remiamų husių kontroliuojamoje teritorijoje. Pentagonas pridūrė, kad leidimą atakuoti suteikė JAV prezidentas Barackas Obama.

JAV iš eskadrinio minininko „USS Nitze“ į radiolokacijos stotis Jemene paleido sparnuotąsias raketas „Tomahawk“.

„Riboti savigynos smūgiai atlikti siekiant apsaugoti mūsų personalą, laivus ir mūsų laivybos laisvę šiame svarbiame jūriniame koridoriuje. JAV imsis atsakomųjų veiksmų į bet kokią būsimą grėsmę mūsų laivams ir komerciniam transportui, kaip pridera“, – sakė Pentagono atstovas Peteris Cookas.

JAV taikėsi į Jemene įsikūrusias radiolokacijos stotis po to, kai mažiausiai viena raketa buvo paleista į JAV karo laivą. Anot Pentagono, eskadrinis minininkas „USS Mason“ ėmėsi gynybinių veiksmų ir nepatyrė jokios žalos.

Sekmadienį iš tos pačios sukilėlių kontroliuojamos teritorijos taip pat buvo taikytasi į JAV eskadrinį minininką „USS Mason“. Abi raketos nusileido prie laivo.