Pasaulyje

2016.10.12 22:45

Rusija paskelbė šeštadienį susitiksianti derėtis dėl Sirijos

ELTA 2016.10.12 22:45

Trečiadienį Rusija paskelbė šį savaitgalį susitiksianti su JAV ir regiono lyderėmis derėtis dėl Sirijos. Tai bus pirmasis JAV ir Rusijos susitikimas po to, kai Vašingtonas įšaldė dvišales derybas dėl paliaubų Sirijoje, praneša naujienų agentūra AFP.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ir JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry sutarė šeštadienį Lozanoje surengti derybas, kuriomis sieks „sukurti sąlygas, kurios leistų išspręsti Sirijos krizę“, išplatintame pranešime skelbė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

Trečiadienį duodamas interviu S. Lavrovas sakė, kad derybose taip pat turėtų dalyvauti Turkija, Saudo Arabija ir galbūt Kataras, pranešė CNN.

Šaltinis JAV valstybės departamente naujienų agentūrai AFP patvirtino, kad toks susitikimas turėtų įvykti: „Galiu patvirtinti, kad Lozanoje planuojamas susitikimas. Dalyvaus svarbiausi regiono lyderiai ir Rusija“.

Susitikimas įvyks tarp Maskvos ir Vakarų gerokai išaugus įtampai. Taip nutiko po to, kai žlugo pastangos Sirijoje užtikrinti taiką ir Rusijai pradėjus intensyviai bombarduoti karo nuniokotą Alepo miestą.

Spalio 3 dieną JAV laikinai sustabdė derybas su Rusija, kuriomis buvo siekiama atnaujinti paliaubas Sirijoje. Po šio žingsnio JAV ir Rusijos santykiai nusirito į jau seniai neregėtas žemumas.