Pasaulyje

2016.10.12 17:21

V. Putinas: Prancūzų siūloma JT rezoliucija tik kaitina atmosferą

BNS 2016.10.12 17:21

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį kaltino Prancūziją, kad ši stumia savo siūlomą JT rezoliuciją Sirijos klausimą, iš anksto žinodama, kad Rusija vetuos ją, ir smerkė JAV už Paryžiaus pozicijos palaikymą.

Prancūzijos rezoliucijos projektas buvo pateiktas „akivaizdžiai tikintis mūsų veto, kad būtų paaštrinta padėtis, užsukta antirusiška isterija kontroliuojamose žiniasklaidos priemonėse, apgaudinėjant, iš esmės, savo gyventojus ir savo piliečius“, kalbėjo V. Putinas investuotojų forume „Rusija šaukia“ („Rossija zoviot“).

Jis kaltino Prancūzijos užsienio reikalų ministrą Jeanas-Marcas Ayrault, kad šis nesilaikęs Maskvai duotų pažadų, kai lankėsi Rusijos sostinėje praėjusį ketvirtadienį, ir pasielgęs priešingai – ignoravęs Rusijos siūlymus rezoliucija bei „apkaltinęs Rusiją mirtinomis nuodėmėmis“ dėl Sirijos.

Prancūzija, teikdama JT Saugumo Tarybos rezoliucijos Sirijos klausimu projektą, vetuotą Maskvos, tarnavo Jungtinių Valstijų interesams, mano V. Putinas, nes būtent JAV panaudojanti šią isteriją savo prezidento rinkimų kampanijoje.

„Aš nežinau, ar tai atitinka Europos šalių interesus, ar neatitinka, bet taip tiesiai aptarnauti savo sąjungininkų išorės politikos, ar gal ir vidaus politikos interesus, šiuo atveju – Jungtinių Valstijų; nežinau, ar toks turi būti rimtos politikos ir rimtų valstybių, pretenduojančių laikytis nepriklausomos išorės politikos ir vadintis didžia valstybe vaidmuo?“ – kalbėjo V. Putinas.