Pasaulyje

2021.10.04 08:32

Kalifornijoje skubama likviduoti didelio naftos išsiliejimo padarinius

BNS2021.10.04 08:32

Kalifornijos Orindžo apygardos miestų valdžia sekmadienį stengėsi suvaldyti didelio naftos išsiliejimo netoli pakrantės padarinius, darančius „reikšmingą ekologinį poveikį“, pranešė pareigūnai.

Iš pratrūkusio produktotiekio į jūrą išsiliejus apytikriai 480 tūkst. litrų apdorotos naftos susidarė teršalų dėmė, kuri sekmadienį buvo apie 10 km ilgio ir tęsėsi nuo populiarių paplūdimių Hantington Biče ir Niuport Biče, sakoma pastarojo miesto valdžios pranešime.

„Išsiliejimas reikšmingai paveikė Hantington Bičą – paplūdimyje ir Hantington Bičo šlapynėms daromas reikšmingas ekologinis poveikis“, – sakoma pranešime.

Pasak JAV Pakrančių sargybos, išsiliejimas prasidėjo šeštadienį apie 9 val. vietos (19 val. Lietuvos) laiku.

Sekmadienį paryčiais Hantington Bičo paplūdimyje buvo pastebėta naftos ir kritusių gyvūnų. Šis apie 200 tūkst. gyventojų turintis miestas yra maždaug už 64 km į pietus nuo Los Andželo.

„Pradėjome rasti negyvų paukščių ir žuvų, išmestų ant kranto“, – per „Twitter“ parašė Orindžo apygardos Priežiūros valdybos narė Katrina Foley.

Pranešime sakoma, kad K. Foley sekmadienį susitiks su aplinkosaugos ir miesto administracijos atstovais.

„Esame giliai susirūpinę dėl šiandienos įvykių“ – pabrėžė ji.

„Padariniai bus didesni nei matoma nafta ir kvapas, su kuo mūsų gyventojai susiduria šiuo metu. Padariniai aplinkai yra negrįžtami“, – rašo pareigūnė.

Per sekmadienio popietę surengtą spaudos konferenciją pareigūnai perspėjo gyventojus neliesti nukentėjusių gyvūnų ir nemėginti patiems jų gelbėti, o verčiau informuoti atitinkamas tarnybas.

„Šiuo metu esame pasiuntę į paplūdimius žvalgų grupes, stebinčias ir vertinančias, ar paplūdimiuose esama kokių nors laukinių gyvūnų, kurie galėjo būti paveikti ar aplipę nafta“, – sakė Kalifornijos išsiliejimų prevencijos ir reagavimo biuro leitenantas Christianas Corbo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt