Pasaulyje

2016.10.12 15:36

Prancūzijos UR ministras: vizitas Paryžiuje V. Putinui būtų sukėlęs nepatogumų

BNS 2016.10.12 15:36

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atšaukė savo planuotą vizitą Paryžiuje, nes „jautėsi nepatogiai“ dėl rusų aviacijos vykdomo Alepo miesto bombardavimo Sirijoje, trečiadienį pareiškė Prancūzijos užsienio reikalų ministras.

V. Putinas turėjo spalio 19 dieną dalyvauti dvasinio centro netoli Eiffelio bokšto pastatytoje naujoje rusų ortodoksų cerkvėje, atidaryme, taip pat atidaryti vieno rusų kolekcininko surinktų meno kūrinių parodą.

Tačiau Rusijos prezidentas Francois Hollande`as primygtinai pareikalavo, kad V. Putinas taip pat susitiktų su juo derybų dėl Sirijos, kurioje Maskva teikia karinę paramą prezidento Basharo al Assado režimui.

Antradienį Kremlius V. Putino vizitą atšaukė.

„Vladimiras Putinas atsisakė atvykti ir pasikalbėti apie Siriją, į tai mes turime atkreipti dėmesį. Aš dėl to apgailestauju“, – sakė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Marcas Ayrault interviu radijui „Europe 1“.

Pasak ministro, žinant padėtį Sirijoje, būtų „labai keista“, jeigu V. Putinas būtų atvykęs ir neaptaręs šio konflikto.

„Iš tikrųjų Vladimiras Putinas suintensyvino Alepo bombardavimą, todėl galiu įsivaizduoti, kad jo kelionė į Paryžių pasikalbėti apie Siriją jam būtų labai trikdanti“, – sakė jis.

Rusijos karinės aviacijos pajėgos jau ilgiau nei metus bombarduoja Siriją, palaikydamos B. al Assado kariuomenę keliais frontais jos vykdomame kare. Šis konfliktas pareikalavo maždaug 300 tūkst. gyvybių ir dar labiau padidino įtampą Maskvos santykiuose su Vakarais.

Šeštadienį JT Saugumo Taryboje Maskva blokavo prancūzų siūlytą JT rezoliuciją, kuria reikalauta nutraukti Alepo bombardavimą Sirijoje. Sukilėlių kontroliuojamos rytinės Alepo dalies puolimas ypač sustiprėjo praėjusį mėnesį – ten žuvo jau šimtai žmonių, įskaitant dešimtis vaikų.

Paklaustas apie Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretoriaus Boriso Johnsono raginimą surengti protestą prie Rusijos ambasados Londone dėl Maskvos veiksmų Sirijoje, J. M. Ayrault atsakė: „Ar užsienio reikalų ministro darbas – organizuoti demonstracijas?“