Pasaulyje

2016.10.12 13:26

JT žmogaus teisių vadovas teigia, kad D. Trumpas būtų pavojingas prezidentas

ELTA2016.10.12 13:26

Respublikonų partijos kandidatas į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas būtų „pavojingas tarptautiniu požiūriu“, jei būtų išrinktas Jungtinių Valstijų prezidentu, trečiadienį pareiškė Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių vadovas Zeidas Ra'adas al-Husseinas, rašo AP.

Jo teigimu, kai kurie verslininko D. Trumpo komentarai yra „keliantys nerimą ir trikdantys“, ypač apie kankinimą ir „pažeidžiamas bendruomenes“.

„Jei D. Trumpas bus išrinktas prezidentu, remiantis tuo, ką jau jis yra prišnekėjęs, ir nepaisant to, jei situacija pasikeis, manau, be jokios abejonės, jis būtų pavojingas tarptautiniu požiūriu“, – sakė JT žmogaus teisių vadovas.

„Neabejotinai nenoriu ir neketinu kištis į jokią politinę kampaniją jokioje šalyje, tačiau, kai komentarai rodo potencialą kankinimų augimui, kas yra draudžiama pagal Konvenciją prieš kankinimą, arba susitelkimui ties pažeidžiamomis bendruomenėmis tokiu būdu, kad bendruomenės gali netekti savo teisių, savo žmogaus teisių, tada, manau, privalu tai pasakyti“, – pridūrė Z. R. al Husseinas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.