Pasaulyje

2016.10.12 11:55

Paryžiaus atakų pagrindinio įtariamojo advokatai atsisakė jį ginti

BNS 2016.10.12 11:55

Pagrindinio Paryžiaus teroro atakų įtariamojo Salaho Abdeslamo advokatai trečiadienį pareiškė nebegalintys jo toliau ginti.

„Abu nusprendėme atsisakyti jį ginti“, – duodamas interviu televizijai BFM sakė teisininkas Frankas Bertonas.

„Nemanome, kad jis pasisakys – jis pasinaudos teise tylėti“, – F. Bertonas pridūrė bendrame interviu su advokatu Svenu Mary.

„Atsidūrus tokioje situacijoje, kaip dar turėjome pasielgti? Iš pat pradžių sakėme... jei mūsų klientas nekalbės, nebeginsime jo“, – pridūrė F. Bertonas.

„Kai pajunti, kad apsilankymai kalėjime tampa (vien) socialiniais vizitais, ateina metas priimti sprendimą“, – sakė S. Mary.

S. Abdeslamas atsisakė atsakinėti į klausimus po to, kai balandį iš Belgijos jis buvo išduotas Prancūzijai. Taip pat manoma, kad suimtasis niršta, jog jo kamera yra stebima visą parą.

Po keturis mėnesius trukusio slapstymosi S.Abdeslamas kovo 18 dieną buvo areštuotas gimtajame Molenbeko rajone Briuselyje. Šis rajonas yra pagarsėjusi kaip islamo ekstremizmo židinys

Įtariamasis balandžio 27 dieną buvo išduotas Prancūzijai, kur jam pateikti kaltinimai teroru.

Tyrėjai dar turi nustatyti konkretų jo vaidmenį praėjusį lapkritį įvykdytose koordinuotose Paryžiaus barų, restoranų, koncertų salės ir nacionalinio stadiono atakose, kurios pareikalavo 130 žmonių gyvybių.