Pasaulyje

2016.10.11 17:09

V. Pugačiauskas: Prancūzija lieka ištikima savo požiūriui į Rusiją

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.10.11 17:09

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atidėjo planuotą vizitą į Prancūziją. Po to, kai Jungtinėse Tautose buvo blokuota Prancūzijos iniciatyva nutraukti ugnį Sirijoje, vizito nauda buvo suabejojęs ir pats Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as. Jo pozicija dėl Rusijos lieka nepakitusi – jei su Rusija ir reikia kalbėtis, tai tik apie Rusiją. 

„Kai jau visi žinojo, kad Prancūzijos prezidentas viešai, per televiziją, išreiškė abejonę dėl galimo Rusijos prezidento vizito, Kremlius dar sakė, kad niekas neatšaukta, darbas tęsiamas. [...] O šiandien – tenksmas iš giedro dangaus: iš pradžių Prancūzijos prezidentūra, Eliziejaus rūmai, paskelbė, kad vizitas neįvyks, o vėliu tai partvirtino ir Kremlius“, – pasakoja užsienio naujienų redaktorius Vykintas Pugačiauskas. 

Tačiau, pasak V. Pugačiausko, po žinios praėjus kelioms valandoms, Prancūzijos prezidentas savo kalboje pabrėžė, kad su Rusijos prezidentu yra pasirengęs susitikti bet kada. 

„Tokia visą laiką ir buvo Prancūzijos vadovo pozicija – su Rusijos prezidentu, jeigu ir reikia kalbėtis, tai tik apie Siriją [...] Kremliui, žinoma, tai atrodo visiškai nepriimtina“, – aiškina užsienio naujienų redaktorius. 

Daugiau apie tai – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt