Naujienų srautas

Pasaulyje2016.10.11 16:32

Turkijos prezidentas Irako premjerui patarė „žinoti savo vietą“

BNS 2016.10.11 16:32

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas antradienį atmetė Irako premjero Haidero al Abadi kritiką dėl turkų karių buvimo Irake prieš planuojamą operaciją Mosulo miestui atsiimti ir patarė jam „žinoti savo vietą“.

„Jis įžeidžia mane asmeniškai. Jūs nesat mano pašnekovas, jūs nesat mano lygio“, – per vieną susitikimą Stambule sakė R. T. Erdoganas, skirdamas savo komentarus H. al Abadi.

„Visai nesvarbu, kaip jūs šaukiat iš Irako. Turėtumėt žinoti, kad mes darysim, ką norime daryti. Kas tai? Irako premjeras. Pirmiau žinok savo vietą!“ – pridūrė jis.

Turkija yra sakiusi, kad jos pajėgos liks Irake nepaisant Bagdado didėjančio pasipiktinimo prieš planuojamą operaciją Mosului iš „Islamo valstybės“ (IS) atkovoti.

Ankara Irake laiko maždaug 2 tūkst. savo karių, kurių maždaug 500 yra Bašikos stovykloje Irako šiaurėje, kur jie moko vietos kovotojus, dalyvausiančius mūšyje už Mosulą, pranešė Turkijos žiniasklaida.

Bagdadas ne kartą ragino Ankarą išvesti savo karius, o H.al Abadi perspėjo, kad Turkijos karių dislokavimas kelia regioninio karo pavojų.

Ankaros ir Bagdado ginčas įsiplieskė Turkijos parlamentui metams pratęsus vyriausybės mandatą, kuriuo leidžiama turkų kariams likti ir Irake, ir Sirijoje.

Irako parlamentas turkų karius pavadino „okupacinėmis pajėgomis“.

R. T. Erdoganas antradienį atmetė Irako premjero reikalavimą išvesti karius.

„Turkijos Respublikos armija neprarado savo kokybės iki tokio lygio, kad gautų nurodymus iš jūsų“, – sakė jis.

Įtampa tarp Turkijos ir Irako gali komplikuoti planus dėl operacijos už Mosulą, kurį IS džihadistai užėmė 2014 metais.

Turkijos prezidentas išreiškė savo šalies norą prisidėti prie mūšio pagal panašų susitarimą, kokį Turkija buvo pasiekusi dėl Džarabulaus Sirijoje atsiėmimo.

Turkijos armija Sirijoje yra pradėjusi ambicingą operaciją ir remia opozicijos kovotojus, kurie rugsėjo mėnesį iš IS atkovojo netoli Turkijos sienos esantį Džarabulaus miestą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi