Pasaulyje

2016.10.11 09:27

Kolumbijos vyriausybė ir antra didžiausia sukilėlių grupuotė šalyje skelbia apie istorines taikos derybas

ELTA 2016.10.11 09:27

Kolumbijos vyriausybė ir antra pagal dydį šalies sukilėlių grupuotė – Nacionalinė išlaisvinimo armija (ELN) – paskelbė, kad vėliau šį mėnesį prasidės formalios taikos derybos, skelbia agentūra BBC.

Derybos prasidės spalio 27 dieną Ekvadoro sostinėje Kite.

Kolumbijos prezidentas Juanas Manuelis Santosas ragino abi puses išlikti realistiškas pateikiant savo reikalavimus ir pridūrė, kad „laikas yra didžiausias priešas“.

Sukilėliai ELN, prieš paskelbiant apie derybas, netoli sienos su Venesuela paleido įkaitą ir pasižadėjo daugiau nebegrobti žmonių. Per pastarąsias dvi savaites grupuotė paleido tris įkaitus ir susitarė per ateinančias kelias dienas paleisti dar du asmenis.

Šalies lyderis taip pat bando išsaugoti taikos susitarimą su sukilėlių FARC grupuote. Anksčiau šį mėnesį referendume Kolumbijos gyventojai atmetė taikos sutartį. Susitarimas su FARC atmestas spalio 2 dienos referendume, 50,2 proc. rinkėjų balsavus prieš susitarimą, kurį keliomis dienomis anksčiau, po ketverius metus trukusių derybų, pasirašė Ch. M. Santosas ir FARC lyderis Timoleonas Jimenezas. Nepaisant to, kad buvo atmestas susitarimas, Kolumbijos prezidentas tęs derybas su sukilėliais. Sekmadienį jis paskelbė, kad už Nobelio taikos premiją gautus pinigus (925 tūkst. dolerių) skirs konflikto aukoms.

Anot J. M. Santoso, klausimai, susiję su FARC, nebus aptariami per pokalbius su ELN. Jei abi didžiausios šalies sukilėlių grupuotės – FARC ir ELN – sutars nuleisti ginklus, šalis galės džiaugtis visiška taika. Anot laikraščio „El Tiempo“, ELN turi apie 2 500 kovotojų.