Pasaulyje

2016.10.10 18:54

Prancūzija: britų „moralinė pareiga“ – priimti nepilnamečius iš „Džiunglių“ stovyklos

BNS2016.10.10 18:54

Britanijos „moralinė pareiga“ yra priimti šimtus nepilnamečių migrantų iš savavališkos migrantų stovyklos Kalė uostamiestyje, kurie žūt būt nori persikelti per Lamanšą, pirmadienį pareiškė Prancūzija, už kelių dienų planuojanti visiškai išardyti „Džiunglėmis“ vadinamą stovyklą.

„Aš oficialiai prašau Britanijos prisiimti šią moralinę pareigą“, – Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernard`as Cazeneuve`as sakė radijui RTL prieš derybas su savo britų kolege Amber Rudd Londone.

„Ten, Kalė, yra keli šimtai nepilnamečių be suaugusiųjų, kurie turi giminių Britanijoje. Mes sudarinėjame tikslų jų sąrašą ir Britanija turi atlikti savo pareigą“, – kalbėjo jis.

„Mes atliekame savo“, – pabrėžė ministras.

Prancūzijos pareigūnai sako, kad palapinių ir savadarbių pastogių stovyklos Kalė uoste griovimo darbai gali prasidėti jau kitą savaitę, o jos gyventojai bus paskirstyti po visos Prancūzijos migrantų priėmimo centrus.

B. Cazeneuve`as praėjusią savaitę pareiškė, kad vadinamose Džiunglėse gyvena iki 950 vaikų, dauguma jų ten atvyko be suaugusiųjų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.