Pasaulyje

2016.10.10 17:14

Vokietijoje išpuolį planavęs siras siejamas su „Islamo valstybe“

BNS2016.10.10 17:14

Rytų Vokietijos Saksonijos žemės kriminalinės policijos viršininkas pranešė, kad jaunas siras, kuris, kaip įtariama, planavo sprogdinimo ataką, tikriausiai turėjo ryšių su „Islamo valstybe“ (IS).

Joergas Michaelisas žurnalistams pirmadienį Dresdene dar sakė, kad 22 metų įtariamasis Jaberas Albakras vidaus žvalgybos agentūros buvo stebimas nuo praėjusio mėnesio ir kad buvo užuominų, jog jis galbūt kažką planuoja.

Pasak J. Michaeliso, šiuo tyrimo etapu „įtariamojo elgesys ir veiksmai ... byloja apie IS kontekstą“.

J. Albakras 2015 metais atvyko į Vokietiją kaip pabėgėlis ir gavo prieglobstį.

Policija sako, kad kiti sirai, į kuriuos J. Albakras kreipėsi vienoje geležinkelio stotyje, padėjo jį anksti pirmadienį Leipcige suimti.

Anksti šeštadienį, gavusios informacijos iš nacionalinės žvalgybos agentūros, policijos specialiosios pajėgos surengė reidą J. Albakro bute rytiniame Chemnico mieste. 
Tačiau jaunuolis jau buvo spėjęs pasprukti, pranešė vietos žiniasklaida.

Galiausiai bėglys buvo sučiuptas, kai policija sužinojo, kad jis paprašė dviejų sirų pagalbos už 80 km esančiame Leipcige, rašo savaitraščio „Der Spiegel“ tinklalapis. Pareigūnai jį sučiupo pirmadienį paryčiais minėtų dviejų sirų bute.

Saksonijos policijos atstovas Tomas Bernhardtas pirmadienį sakė, kad policija buvo informuota, jog J. Albakras yra laikomas bute Leipcige, ir „nedelsdama nuvyko ten ir jį areštavo“.

Pasak T. Bernhardto, policija neteikia daugiau detalių, nes „nenori provokuoti jokių pavojų tiems asmenims, kurie pateikė užuominą“.

Policija nurodė, kad J. Albakro bute Chemnice, esančiame maždaug 260 km į pietus nuo Berlyno, šeštadienį rasta „keli šimtai gramų sprogstamosios medžiagos, dar pavojingesnės už trotilą“. Pasak pareigūnų, „netgi mažas kiekis (šių sprogmenų) ... būtų galėjęs padaryti didžiulės žalos“.

Vietos žiniasklaida nurodė, kad ši medžiaga buvo TATP (acetono peroksidas arba tricikloacetono peroksidas) – itin nestabilūs savadarbiai sprogmenys, naudoti džihadistų per atakas Paryžiuje ir Briuselyje.

J. Albakras, kaip manoma, internetu palaikė ryšius su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS), nurodė dienraštis „Sueddeutsche Zeitung“. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.