Naujienų srautas

Pasaulyje2016.10.10 15:34

Norvegija svarsto planus šalyje dislokuoti JAV karių kontingentą

BNS 2016.10.10 15:34

Vašingtono ir Oslo kariškiai svarsto galimybę rotacijos tvarka dislokuoti JAV karių kontingentą Norvegijoje, kuri turi bendrą sieną su Rusija, pirmadienį pranešė norvegų gynybos ministerija.

„Kariškiai atlieka vertinimus, aiškinasi papildomų apmokymų, sandėliavimo ir panašių dalykų galimybes“, – sakė ministerijos atstovė Ann Kristin Salbuvik naujienų agentūrai AFP ir pridūrė, kad tai yra „ilgalaikis JAV pageidavimas“.

„Tai gali būti vykdoma rotacine tvarka... apie nuolatinį dislokavimą nėra kalbos“, – sakė ji.

A.K.Salbuvik pabrėžė, kad šie planai tebėra ankstyvojoje stadijoje, juos aptaria abiejų šalių kariuomenės, ir kol kas diskusijos į politinį lygmenį nepersikėlė.

Norvegijos laikraštis „Adresseavisen“ pirmadienį pranešė, kad Pentagonas norėtų dislokuoti 300 JAV jūrų pėstininkų Verneso bazėje, esančioje netoli vakarinio Trodheimo miesto, už tūkstančio kilometrų nuo Rusijos ir Norvegijos sienos.

Norvegija ir Rusija turi 200 kilometrų ilgio bendros sienos atkarpą.

Norvegija 1949 metais tapo viena NATO įkūrėjų, tačiau, norėdama išsklaidyti sovietų būgštavimus, pažadėjo neleisti savo teritorijoje dislokuoti užsienio kovinių pajėgų, nebent šaliai iškiltų atakos grėsmė arba ji būtų užpulta.

Vėliau šis įsipareigojimas buvo pataisytas taip, kad užsienio kariams buvo leista vykdyti pratybas Norvegijos teritorijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi